AlarmRegionWiadomość dnia

Co za DZBANY!!! Kierowcy na A1 mają gdzieś KORYTARZ ŻYCIA! Wstrząsające WIDEO od strażaków

Strażacy z OSP Brzezinka pod Gliwicami musieli – jadąc na pomoc kierowcy samochodu na autostradzie A1 wykazać się umiejętnościami alpejskiego narciarza. Slalom jaki musieli wykonać między kierowcami, którzy gdzieś utworzenie korytarza życia, który od 6 grudnia będzie obowiązkowy – nagrali, a wideo umieścili w sieci.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Mieli jechać do zdarzenia w centrum Gliwic, ale po drodze okazało się, że ich pomoc potrzebna jest gdzie indziej. Finalnie jechali więc do małego samochodu dostawczego, który płonął na autostradzie A1. Droga okazała się jednak pełna przeszkód i przypominała slalom gigant.

-Wezwanie jak każde inne. Wielokrotnie już działaliśmy przy pożarach samochodów, dlatego rutynowo udaliśmy się do tego miejsca na sygnale, jednakże po wjechaniu na autostradę A1 po bodajże dwóch kilometrach zaczął się robić problem w postaci korka, ponieważ cały kierunek na Częstochowę został zablokowany. Kierowcy na trzech pasach ustawieni zablokowali dojazd do zdarzenia. Prawdopodobnie była to wina rozjechania się korytarza życiamówi Andrzej Chodorowski, sekretarz zarządu OSP w Gliwicach – Brzezince.

 

Bo z racji tego, że na miejscu działała już straż pożarna kierowcy najprawdopodobniej uznali, że korytarz nie będzie potrzebny. Ochotnicy z Gliwic – Brzezinki mieli jednak dowieźć dodatkową wodę potrzebną do ugaszenia pojazdu. I chociaż tym razem niczyje życie nie było zagrożone, to i tak zachowanie kierowców znacznie utrudniło pracę służb ratunkowych. A idea tworzenia korytarza życia jest banalnie prosta – dzięki niemu służby ratunkowe mają szybciej dotrzeć do poszkodowanych.

-Ta idea to jest idea niezbędna. Nie tyle potrzebna czy niepotrzebna, ale konieczna. Bez tego nie jesteśmy w stanie na czas dotrzeć do potrzebujących. Przy takim natężeniu ruchu, a z roku na rok mimo tego że mamy coraz to lepsze drogi i coraz to lepsze drogi, natężenie ruchu wzrasta i mimo wszystko ilość samochodów szczególnie w jakichś takich newralgicznych momentach jak święta kiedy mamy tych podróżnych więcej to robi się to zagęszczenie bardzo duże. W tym wypadku dochodzi też więcej do wypadków, do rożnych zdarzeń na drodze i w przypadku kiedy coś się stanie ten korek robi się maksymalnie szybko i to są minuty kiedy mamy już do czynienia z kilometrowymi korkami to bez korytarza życia nie jesteśmy w stanie dotrzeć na czas i udzielić fachowej pomocy – mówi Michał Świerszcz, kierownik WPR w Gliwicach.

Co za DZBANY!!! Kierowcy na A1 mają gdzieś KORYTARZ ŻYCIA! Wstrząsające WIDEO od strażaków
Co za DZBANY!!! Kierowcy na A1 mają gdzieś KORYTARZ ŻYCIA! Wstrząsające WIDEO od strażaków

W wielu przypadkach od tego czasu zależy ludzkie zdrowie a nawet życie. Dlatego policja przypomina.

-Prawidłowy korytarz życia to najprościej spojrzenie na prawą dłoń, czyli jeżeli mamy samochody znajdujące się na jezdni to lewy kciuk prawej dłoni idzie na lewo a pozostałe wszystkie pasy zjeżdżają na prawo bez względu na to ile by tych pasów nie było – mówi podkom. Tomasz Bratek, Wydział Ruchu Drogowego KWP Katowice.

Od 6 grudnia tworzenie korytarza życia, podobnie jak jazda na suwak, będzie obowiązkowe.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Dziennikarzy i rodziców dzieci nie wpuszczono do szkoły! W tle wojna o przenosiny [WIDEO]

Buspasy dla rodzin i piesi z pierwszeństwem jeszcze przed przejściem? Takie rzeczy w exposé premiera Morawieckiego

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu bije na alarm! Dramatycznie spada liczba przeszczepów!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close