Region

Co zrobić z nietrafionym prezentem? Podpowiadamy

Czekaliście na wymarzony prezent, a zamiast tego… przyszło wielkie rozczarowanie. Bo ktoś nie wiedział, że nie potrzebujecie nowego zegarka, a w szufladzie macie już dziesięć pustych albumów na zdjęcia i kolejny będzie tylko niepotrzebnie zajmował miejsce. Co zrobić z nietrafionymi prezentami?

PRZERAŻAJĄCE! TOP 5 Silesia Flesz: Starsi ludzie oddawani do szpitali na święta jak rzeczy!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wymiana w sklepie

Choć w dobrym tonie jest nie wskazywanie, ile kosztował dany prezent, to warto mieć rachunek zakupu. W takiej sytuacji bez większego problemu zwrócimy niepotrzebny prezent, albo wymienimy go na inny.

Oddać komuś innemu

Tu, niestety, jest pewne ryzyko. Prezent, który nie spodobał się wam, może też nie spodobać się cioci Krysi, albo wujkowi Zygmuntowi. Oni też później przekażą go innej osobie, aż w końcu… wróci do nas. No, chyba, że wiemy, że to co dostaliśmy spodoba się osobie, której go przekażemy.

Można się wymienić

Siostra zazdrości waszego prezentu, a wy jej? Nic prostszego – wymieńcie się. To też oszczędność czasu, nie trzeba bowiem wymieniać nietrafionych prezentów w sklepie.

Przekażcie potrzebującym

Można się też pokusić na dobry gest. Oczywiście przekazanie alkoholu na cele charytatywne nie jest dobrym pomysłem, ale już np. ciepłego swetra lub kompletu nowej bielizny – tak. Prezent można też np. wystawić na licytację w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Pamiętajmy też, że gdy otrzymamy prezent, który nam się nie podoba – nie mówmy tego. Nikt z nas nie chciałby sam usłyszeć „po co mi to kupiłeś, nie potrzebuję tego”. Tym zrobimy tylko przykrość osobie, która chciała sprawić nam radość.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigant z USA stawia na śląskie oprogramowanie

Google poinformowało Cię o naruszeniu bezpieczeństwa danych? Sprawdź o co chodzi

Dali radę! Już 23 grudnia otwarcie 20 km autostrady A1 w Częstochowie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close