RegionWiadomość dnia

Coraz więcej bezdomnych! Ich liczba rośnie z roku na rok!

W Rybniku wzrasta liczba bezdomnych. W ubiegłym roku naliczono w mieście ponad 450 środowisk osób bezdomnych, w tym już prawie 500. A będzie jeszcze gorzej.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Tutaj musimy sobie jasno powiedzieć, że wręczanie pieniędzy przyzwyczaja osoby bezdomne, żeby nie podejmować pracy zarobkowej. Mają w ten sposób łatwy zarobek, dostępność do alkoholu i świetne otoczenie zieleni, gdzie ten alkohol można spożyćmówi Dawid Błatoń, Straż Miejska w Rybniku.

Na terenie miasta znajdują się dwa schroniska dla bezdomnych. Na ich terenie trzeba zachować jednak abstynencję, co często dla bezdomnych jest przeszkodą. Miasto planuje uruchomienie całodobowej ogrzewalni.

 

-Co w momencie, kiedy jest godzina dwunasta pierwsza. Osoba, która jest nietrzeźwa, gdzie ona ma się podziać. Uważam, że taka ogrzewalnia będzie narzędziem i rozwiązaniem dla policji i straży miejskiej – podkreśla Ewa Wąsowicz, Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku

Rozwiązaniem ma być również streetworker zatrudniony w ośrodku pomocy społecznej w Rybniku. Jego zadaniem jest sprawdzanie miejsc na terenie Rybnika, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

 

-To była dla mnie taka sytuacja dziwna, bo musiałem podejść do kogoś obcego i powiedzieć: co robisz na ulicy? Ta osoba nie wiedziała z kim rozmawia i o co mu chodzi. Później już taka osoba jest w szoku, że ktoś obcy chce im pomóc i że pyta ich co robią na tej ulicy i jak może im pomócmówi Dariusz Piotrowski, streetworker.

Miasto w ubiegłym roku wydało na walkę z bezdomnością ponad 1 mln złotych. W tym roku będzie to już 1mln 600 tys zł.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polacy będą mogli robić zakupy w każdą niedzielę i święta. Od 2020 roku

Ulewny deszcz i silny wiatr na południu Polski. Najwięcej opadów na Śląsku i w Małopolsce

Półnagie kobiety w Śląskiej Izbie Lekarskiej. Lekarki rozebrały się nie bez powodu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close