RegionWiadomość dnia

Ćwiczyli jak antyterroryści! Śląscy uczniowie zmierzyli się ze specjalnym torem przeszkód w Katowicach

Uczniowie z województwa śląskiego sprawdzali swoją sprawność pokonując tor przeszkód służb mundurowych. Zawody odbyły się w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

 

 

Zegarmistrz z Bytomia przekonał się o sile internetu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Biorąc po uwagę liczebność szkół, które funkcjonują na terenie naszego województwa o profilu klas mundurowych stąd narodził się pomysł żeby nasza uczelnia zorganizowała turniej wśród tych szkół, który pozwoli z jednej strony sprawdzić się między sobą w zakresie posiadanych umiejętności, a po drugie pokaże im również jak trudno jest tak naprawdę dostać się do różnego rodzaju służb mundurowychmówi Andrzej Szymański, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

 

Na młodzież czekały nie tylko zajęcia fizyczne, ale także pokaz uzbrojenia i sprzętu bojowego komandosów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach. Wszystko to, by zainteresować młodych służbami mundurowymi.

-Bardzo mnie ciekawi różna broń, zajęcia, kryminalistyka, dużo ciekawych jest zajęć – strzelnice i inne rzeczy – mówi Natalia Rakoczy, XIV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach. -Lubię adrenalinę, jest dużo ruchu jak tutaj państwo widzą i mundur – sam prestiż munduru jest odczuwalny. No i dobrze płatna pracawyjaśnia Dawid Kokot, XIV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach.

Na młodzież czekały nie tylko zajęcia fizyczne, ale także pokaz uzbrojenia i sprzętu bojowego komandosów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach
Na młodzież czekały nie tylko zajęcia fizyczne, ale także pokaz uzbrojenia i sprzętu bojowego komandosów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach

Takie podejście młodzieży cieszy policję, bo w tej formacji, jak ostatnio w każdej branży, brakuje ludzi do pracy.

-Muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony poziomem tutaj właśnie licealistów. Osobiście mam możliwość porównania w jaki sposób oni pokonują ten tor w trakcie zawodów ze sposobem pokonania go przez kandydatów, którzy wstępują do policji. Muszę stwierdzić, że lepsi tutaj niektórzy z nich byliby w stanie pokonać tor i praktycznie spełnić normy, które stawiamy przed kandydatami do służby w policjipodkreślał po ćwiczeniach podinsp. Mariusz Skucha, Szkoła Policji w Katowicach.

Chętni do pracy w policji muszą przejść teksty nie tylko sprawnościowe, ale także psychologiczne i rozmowę kwalifikacyjną.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szok i niedowierzanie! 27-latek oskarżony o brutalne zgwałcenie własnej matki!

Zygmunt Frankiewicz ostro przed wyborami w Gliwicach: „Strach pomyśleć, jak Moszyński będzie się zachowywał po wygranej”

Kierowca Porsche, który uderzył kobietę w twarz na pasach ma trafić do więzienia!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close