RegionWiadomość dnia

Bytom: dron przylatuje z kolejnymi mandatami

Straż miejska z Bytomia nałożyła mandat na mieszkankę Suchej Góry, która paliła w piecu niedozwolonymi materiałami. Kontrolę paleniska przeprowadzono po przelocie dronem, którego czujniki wskazywały na spalanie odpadów.

 

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Powodem, dla którego pracownicy urzędu skierowali mobilne laboratorium nad ten konkretny komin, był wydobywający się z niego ciemno – szary dym. Nie pomylili się. Pomiary analizy chemicznej wyraźnie wskazywały, że w piecu mogą być spalane odpady. Potwierdzili to funkcjonariusze straży miejskiej, którzy podczas kontroli paleniska zauważyli, że drewno, którym paliła właścicielka domu, zmieszane było z polakierowanymi drewnianymi elementami, prawdopodobnie starymi meblami.

To już kolejny taki przypadek w Bytomiu. Pierwsze mandaty za spalanie niedozwolonych materiałów, które „wychwycił” dron, nałożono też w Łagiewnikach. Za każdym razem strażnicy miejscy informują użytkowników nie tylko o konieczności wymiany kotła w terminie do końca 2021 roku na kocioł węglowy klasy 5, ale też o realizowanym w Bytomiu Programie Ograniczenia Niskiej Emisji nakierowanym na likwidację starych, zasypowych pieców węglowych.

Źródło i foto: Bytom.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: „W związku ze zmianą cennika informujemy, iż…”. Uważajcie na takie SMSy! Mieszkaniec Zawiercia stracił kilka tysięcy złotych

Koniec protestu pracowników Huty Pokój. Udało się wypracować porozumienie

Reprezentacja Polski powraca na Stadion Śląski. Mecz Polska-Ukraina w „Kotle Czarownic” już w marcu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close