KategoriaRegionWiadomość dnia

Częstochowa: mieszkańcy mogą śledzić autobusy za pomocą aplikacji

Częstochowskie MPK zaprezentowało nowy program, dzięki któremu mieszkańcy mogą śledzić interesujące ich linie MPK, znajdujące się na nich pojazdy i czas oczekiwania na poszczególnych przystankach.

 

Zobacz koniecznie: Lekarze pomagali kibolom ze Śląska unikać sądu? Seria zatrzymań CBPŚ!


Live MPK, jako element powstającego w mieście Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, jest dostępny poprzez stronę live.mpk.czest.pl.

Celem miejskiego programu „Lepsza Komunikacja” są działania, które mają usprawnić działanie komunikacji miejskiej – nie tylko poprzez wymianę taboru czy modernizację linii tramwajowej, ale także poprzez ułatwienie podróżowania pasażerom dzięki lepszemu dostępowi do informacji. Interaktywna aplikacja została stworzona przez pracowników miejskiego przewoźnika jako wyjście naprzeciw wnioskom formułowanym także przez samych mieszkańców, w związku z projektowaniem Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Częstochowa: mieszkańcy mogą śledzić autobusy za pomocą aplikacji
Częstochowa: mieszkańcy mogą śledzić autobusy za pomocą aplikacji

To jest bardzo fajne rozwiązanie, które pozwoli lepiej zaplanować podróż miejską komunikacją i więcej osób będzie chciało z tej niej korzystać – rekomenduje Live MPK prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Liczę, że z biegiem czasu uda się funkcjonalnośćtej aplikacji jeszcze poszerzyć i w tę mobilną część systemu informacji pasażerskiej, włączyć np. rowery miejskie.

Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie jak najprostsze w obsłudze, a jednocześnie zapewni maksimum informacji – wyjaśnia współtwórca aplikacji Kamil Świtała z częstochowskiego MPK. – Aplikacji nie trzeba pobierać, co zapewnia kompatybilność z różnymi urządzeniami i systemami operacyjnymi. Wystarczy przeglądarka i dostęp do internetu. Mamy nadzieję, że dzięki temu z naszego narzędzia skorzysta więcej osób, w tym także przyjezdnych.

Częstochowa: mieszkańcy mogą śledzić autobusy za pomocą aplikacji
Częstochowa: mieszkańcy mogą śledzić autobusy za pomocą aplikacji

Zobaczcie również: Chorzów ma wreszcie rowery miejskie! 150 rowerów czeka na 15 stacjach

Live MPK daje możliwość sprawniejszego zaplanowania poruszania się po Częstochowie środkami komunikacji miejskiej, pozwala podjąć właściwą decyzję dotyczącą np. oczekiwania na danym przystanku, a w efekcie zaoszczędzić czas i… nerwy w przypadku np. opóźnienia jakiegoś kursu. Aplikacja wyprzedza nieco instalację Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, który w postaci 50 tablic z wyświetlaczami zostanie zamontowany przy najważniejszych przystankach autobusowych i tramwajowych w Częstochowie. W ramach tego systemu dostęp do lepszej, aktualnej informacji o ruchu autobusów na danym przystanku będą mieć już wszyscy oczekujący na nim pasażerowie.

Źródło i foto: Czestochowa.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close