Region

Częstochowa: Zdezynfekuj swój samochód. Zrobisz to za darmo w najbliższą sobotę

Bezpłatna akcja dezynfekcji samochodów osobowych odbędzie się w sobotę od 11 do 14 na parkingu przed Urzędem Miasta Częstochowy. We współpracy z miastem przeprowadzi ją – techniką zamgławiania pojazdu – firma Ecco Logic, która zajmuje się m.in. dezynfekcją częstochowskich karetek, oddziałów szpitala miejskiego oraz taboru MPK.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Z dezynfekcji będzie można skorzystać na parkingu przed głównym budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13 (wjazd na parking od ul. Waszyngtona) w najbliższą sobotę, 27 czerwca, w godz. 11-14. W przypadku dużego zainteresowania akcja może potrwać nieco dłużej, aby wszyscy kierowcy, którzy przyjadą przed godz. 14, mogli z niej skorzystać.

Dezynfekcja w czasie ciągle trwającej epidemii, a jednocześnie w okresie wakacyjnych wyjazdów na pewno się przyda, więc zapraszamy tych, którzy chcieliby w ten sposób „odświeżyć” swój pojazd – czytamy na stronie UM Częstochowa.

Zastosowanie techniki zamgławiania do dezynfekcji pomieszczeń przy użyciu zamgławiacza termicznego, preparatu dezynfekcyjnego od Medisept (polskiego producenta wysokiej jakości preparatów do dezynfekcji i środków utrzymania czystości) oraz nośnika mgły M-FOG, wykazuje – zgodnie z dostępnymi ekspertyzami –  dużą efektywność działania w odniesieniu do powietrza oraz dezynfekowanych powierzchni. Zdaniem specjalistów metoda ta może być z powodzeniem stosowana do realizacji zabiegów dezynfekcyjnych w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w obrębie zamkniętych kabin pojazdów.

Akcję dezynfekcji, pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, przeprowadzi nieodpłatnie firma Ecco Logic, przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miasta. Firma współpracuje z miastem praktycznie od początku epidemii koronawirusa. Przeprowadza cykliczne akcje dezynfekcji w Miejskim Szpitalu Zespolonym, dezynfekuje też karetki Stacji Pogotowia, autobusy i tramwaje częstochowskiego MPK. Zajmowała się również m.in. dezynfekcją miejskich ławek w alei Najświętszej Maryi Panny oraz przy Promenadzie Niemena.

Przypominamy, ze mimo znacznego złagodzenia obostrzeń związanych z epidemią, sytuacja w regionie śląskim oraz południowych powiatach woj. łódzkiego, powinna mobilizować nas do dalszego stosowania podstawowych zasad reżimu sanitarnego w kontaktach z innymi oraz miejscach publicznych – czytamy na stronie UM Częstochowa.

Według stanu na 23 czerwca w Częstochowie w izolacji domowej przebywa 6 osób zakażonych koronawirusem, jedna jest hospitalizowana, a 4 przebywają na kwarantannie – po kontakcie z zakażonymi. Od początku epidemii zachorowało 88 osób, a 74 wyzdrowiało.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

Katowice: Skoszone drzewa i BMW rozerwane na strzępy! Koszmarny wypadek na Beskidzkiej! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żłobki w Katowicach będą dostępne przez cały okres wakacyjny

 

źr. UM Częstochowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close