Region

Częstochowa: Zdezynfekuj swój samochód. Zrobisz to za darmo w najbliższą sobotę

Bezpłatna akcja dezynfekcji samochodów osobowych odbędzie się w sobotę od 11 do 14 na parkingu przed Urzędem Miasta Częstochowy. We współpracy z miastem przeprowadzi ją – techniką zamgławiania pojazdu – firma Ecco Logic, która zajmuje się m.in. dezynfekcją częstochowskich karetek, oddziałów szpitala miejskiego oraz taboru MPK.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Z dezynfekcji będzie można skorzystać na parkingu przed głównym budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13 (wjazd na parking od ul. Waszyngtona) w najbliższą sobotę, 27 czerwca, w godz. 11-14. W przypadku dużego zainteresowania akcja może potrwać nieco dłużej, aby wszyscy kierowcy, którzy przyjadą przed godz. 14, mogli z niej skorzystać.

Dezynfekcja w czasie ciągle trwającej epidemii, a jednocześnie w okresie wakacyjnych wyjazdów na pewno się przyda, więc zapraszamy tych, którzy chcieliby w ten sposób „odświeżyć” swój pojazd – czytamy na stronie UM Częstochowa.

Zastosowanie techniki zamgławiania do dezynfekcji pomieszczeń przy użyciu zamgławiacza termicznego, preparatu dezynfekcyjnego od Medisept (polskiego producenta wysokiej jakości preparatów do dezynfekcji i środków utrzymania czystości) oraz nośnika mgły M-FOG, wykazuje – zgodnie z dostępnymi ekspertyzami –  dużą efektywność działania w odniesieniu do powietrza oraz dezynfekowanych powierzchni. Zdaniem specjalistów metoda ta może być z powodzeniem stosowana do realizacji zabiegów dezynfekcyjnych w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w obrębie zamkniętych kabin pojazdów.

Akcję dezynfekcji, pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, przeprowadzi nieodpłatnie firma Ecco Logic, przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miasta. Firma współpracuje z miastem praktycznie od początku epidemii koronawirusa. Przeprowadza cykliczne akcje dezynfekcji w Miejskim Szpitalu Zespolonym, dezynfekuje też karetki Stacji Pogotowia, autobusy i tramwaje częstochowskiego MPK. Zajmowała się również m.in. dezynfekcją miejskich ławek w alei Najświętszej Maryi Panny oraz przy Promenadzie Niemena.

Przypominamy, ze mimo znacznego złagodzenia obostrzeń związanych z epidemią, sytuacja w regionie śląskim oraz południowych powiatach woj. łódzkiego, powinna mobilizować nas do dalszego stosowania podstawowych zasad reżimu sanitarnego w kontaktach z innymi oraz miejscach publicznych – czytamy na stronie UM Częstochowa.

Według stanu na 23 czerwca w Częstochowie w izolacji domowej przebywa 6 osób zakażonych koronawirusem, jedna jest hospitalizowana, a 4 przebywają na kwarantannie – po kontakcie z zakażonymi. Od początku epidemii zachorowało 88 osób, a 74 wyzdrowiało.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

Katowice: Skoszone drzewa i BMW rozerwane na strzępy! Koszmarny wypadek na Beskidzkiej! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żłobki w Katowicach będą dostępne przez cały okres wakacyjny

 

źr. UM Częstochowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close