RegionSport

Czy kibice na pewno wrócą na stadiony 15 maja? GKS Katowice staje na głowie, żeby tak się stało

Co prawda rząd zapowiedział w ramach luzowania obostrzeń powrót kibiców na sportowe trybuny już w połowie maja, ale wiele klubów zastanawia się, czy tak na pewno się stanie. Bo mamy już 6 maja, a przepisów wykonawczych jak nie było, tak nie ma. GKS Katowice stara się, by kibice faktycznie 15 maja mogli zasiąść na trybunach stadionu przy Bukowej.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

GKS Katowice ma na wiosnę całkiem dobrą passę i zajmuje drugie, a więc premiowane bezpośrednim awansem na zaplecze ekstraklasy miejsce. Aż się prosi, żeby kolejne punkty i bramki oklaskiwali na żywo kibice przy Bukowej. -GKS Katowice dokłada wszelkich starań, by już 15 maja rozegrać mecz z kibicami na trybunach – informuje katowicki klub.

GKS Katowice podjął odpowiednie kroki prawne, by zaplanowany na 15 maja mecz eWinner 2. ligi pomiędzy GKS-em Katowice a Wigrami Suwałki posiadał status imprezy masowej z publicznością w maksymalnej liczbie 1863 widzów.

-W nawiązaniu do konferencji prasowej Premiera RP z dnia 28 kwietnia w zakresie możliwości organizacji imprez sportowych z udziałem kibiców na poziomie 25% od dnia 15.05.2021 r. oraz 50% od dnia 29.05.2021 r. podkreślamy jednak, że do chwili obecnej nie ukazało się stosowne rozporządzanie Rady Ministrów w przedmiocie sprawy – czytamy na stronie internetowej klubu. A bez przepisów wykonawczych – ani rusz.

Klub w odpowiednim terminie złożył jednak wnioski o pozwolenie na organizację imprezy z udziałem kibiców i dokłada wszelkich starań, by spotkanie 33. kolejki eWinner 2. ligi zaplanowane na Stadionie Miejskim w Katowicach było długo wyczekiwanym powrotem kibiców na trybuny przy Bukowej.

GKS Katowice jeszcze awansu pewnego nie ma – ale ma sytuację dość komfortową. Z dorobkiem 59. punktów na koncie zajmuje 2. miejsce w II lidze. Chojniczanka Chojnice traci co prawda do GieKSy tylko 1 punkt, ale katowiczanie mają o dwa spotkania rozegrane mniej.

 

źródło: GKS Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójca policjanta z Raciborza jest w szpitalu w Rybniku. Ma dostać trzy zarzuty [WIDEO]

Na Śląsk dotarły kolejne dostawy szczepionek. Punkty Szczepień Masowych pracują pełną parą

Bogatsi za żłobek w Katowicach nie zapłacą więcej? Wojewoda mówi, że to niekonstytucyjne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close