KrajRegionWiadomość dnia

Czy restrykcje obowiązują wszystkich? Obchody katastrofy smoleńskiej

Biorąc pod uwagę rozmach obchodów katastrofy smoleńskiej, nasuwa się pytanie czy oby napewno wszystko odbywa sie zgodnie z prawem. Przecież obowiązujące restrykcje, w których zakazano nam m.in. przemieszczania sie i zgromadzeń obowiązują wszystkich obywateli włącznie z politykami. Ale czy napewno? Sytuację komentuje stołeczna Policja.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W Polsce od 4 marca trwa epidemia koronawirusa, a obecna władza co rusz wprowadza kolejne procedury bezpieczeństwa w formie restrykcji dla obywateli. Mamy zakaz przemieszczania się i zgromadzeń, ograniczenia w ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać w sklepie, jesteśmy karani wysokimi mandatami oraz ponad to większość gałęzi gospodarki jest w stanie zamrożenia. Czy w obecnej sytuacji politycy, którzy biorą udział w obchodach 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej w pewien sposób łamią prawo? Sytuację tę specjalnie dla rodaków komentuje Policja Stołeczna z siedzibą w Warszawie.

Jak czytamy na Twitterze warszawskiej Policji, politycy gromadzą się tłumnie w ramach trybu ustawy wykonując w dalszym ciągu swoje zadania w ramach sprawowanych urzędów – podobnie do dziennikarzy, którzy prowadzą relacje z obchodów. Reasumując wszystko odbywa się legalnie i w świetle prawa. Póki co doszło tylko do jednego incydentu, w którym mężczyzna wtargnął na rowerze na Plac Piłsudskiego, w momencie gdy Jarosław Kaczyński, brat Prezydenta RP, który zginął w katastrofie samolotu miał złożyć kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Katyńskiej. W uroczystościach biorą udział również przedstawiciele rządu jak Premier Mateusz Morawiecki, oraz kilku innych ważnych polityków, których skupiona od kilku dni uwaga na epidemii jest dzisiaj skierowana na temat 10 rocznicy tragedii, która dotknęła elity polityczne w 2010 r.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy każdy, nawet dzieci, będzie musiał zasłaniać nos i usta? ODPOWIADAMY

Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem. MZ poinformował o kolejnych 167 przypadkach

Czy można jechać wymieć opony na letnie? Jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia!

źródło: TVN 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close