KrajRegionWiadomość dnia

Wyzdrowiał z COVID-19 a teraz sam chce pomagać. Cudowne serce Pana Artura a Michałkowic

To piękne gdy człowiek, który przeszedł przez piekło koronawirusa chce bezinteresownie pomagać tym, przed którymi jeszcze cięższe chwile. Pan Artur z Michałkowic wyzdrowiał, a teraz gdy tylko odzyska siły chce pomagać lekarzom, pielęgniarkom i zakażonym bo uważa, że to im w tym momencie należy się wsparcie.

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Objawy miałem takie typowo grypowe. Bóle mięśni, bóle głowy, ogólne osłabienie. W życiu nie podejrzewałbym, że będzie to koronawirus. Podchodziłem do tego na totalnym luzie, że jest to zwykła grypa. Nie miałem ani kaszlu, ani duszności. Przeleżałem tydzień w łóżku w domu – opowiada reporterom TVN 24 Pan Artur z Michałkowic. 

Na co dzień jest zawodnikiem tenisa stołowego, który gra w polskiej i czeskiej lidze. Jak komentował koronawirusem zaraził się od jednego z zawodników, podobnie jak 11 innych osób. Przyznaje, że miał dużo więcej szczęścia niż matka jego kolegi, która po zakażeniu zmarła. Po trzytygodniowym pobycie w szpitalu, gdzie był leczony z powodu zarażenia, został wypuszczony do domu w pełnym zdrowiu. Teraz w zaciszu odzyskuje siły i chce zacząć pomagać tym, którzy tej pomocy teraz potrzebują najbardziej. – O tym, że mogę pomagać innym w ramach wolontariatu poinformowała mnie pielęgniarka w szpitalu. Skoro przechorował chorobę, jestem wyleczony, mógłbym pomóc. Zdecydowałem, że mógłby to być Dom Pomocy Społecznej w Jakubowicach. Czytałem, że mają tam duży problem z personelem medycznym. Pomyślałem, że mógłbym tam pracować nie jako opiekun, żeby się zajmować pacjentami, ale jako goniec. Przynieść posiłki, wynieść śmieci, czy wykonywać inne zajęcia techniczne, aby odciążyć personeltłumaczy Kramarczyk na łamach TVN 24. A warto przypomnieć, że sytuacja w polskich DPS-ach jest po prostu tragiczna, a skutki braku pomocy ze strony władz czy to samorządowych czy to państwowych mogą mieć katastrofalne skutki w przyszłości. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy każdy, nawet dzieci, będzie musiał zasłaniać nos i usta? ODPOWIADAMY

Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem. MZ poinformował o kolejnych 167 przypadkach

Czy można jechać wymieć opony na letnie? Jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia!

źródło: TVN 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close