KategoriaRegion

Czy schronisko w Mysłowicach będzie zlikwidowane? Władze czekają na decyzje nowego prezydenta

Istnienie schroniska dla zwierząt w Mysłowicach stoi pod znakiem zapytania. O sprawie informowaliśmy już kilkukrotnie na łamach TVS.pl.

 

Mysłowice: Dramatyczny apel pracowników likwidowanego schroniska: Zaopiekujcie się naszymi zwierzętami! [WIDEO]

Teraz zarząd Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wystosował oświadczenie, w którym pisze, że „decyzja o likwidacji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach nie zostanie zmieniona do czasu podjęcia wiążących decyzji Rady Miasta i nowo wybranego Prezydenta Miasta. Zwierzęta w Mysłowicach będą wymagały pomocy niezależnie od tego kto zostanie prezydentem”.

 

Zobacz koniecznie: Ogromna ryba z Rybnika i mur odgradzający Romów w Zabrzu – to i wiele więcej w najnowszym wydaniu TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ!


Pełne oświadczenie TOZ:

Zarząd Główny Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce oświadcza, że decyzja o likwidacji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach nie zostanie zmieniona do czasu podjęcia wiążących decyzji Rady Miasta i nowo wybranego Prezydenta Miasta. Zwierzęta w Mysłowicach będą wymagały pomocy niezależnie od tego kto zostanie prezydentem. Dlatego TOZ nie uczestniczył i nie uczestniczy w gorączce wyborczej, by nie stać się elementem politycznej gry! Wszyscy, którzy choć trochę orientują się w sytuacji schroniska wiedzą, że podjęta uchwała intencyjna o dzierżawie nie zmienia sytuacji.

1. Uchwała jest intencyjna i do niczego nie zobowiązuje ani Rady ani Prezydenta.
2. Po co komu grunt i budynki jeżeli przy najbliższym przetargu opiekę nad bezdomnymi zwierzętami wygra tani oferent z prywatnego schroniska?
3. Apelowaliśmy o zamianę przetargu na konkurs, na co zezwalają przepisy i co jest praktykowane w innych miastach.
4. Uzasadnialiśmy, że powinna być ryczałtowa, roczna opłata za przyjmowanie i przechowywanie zwierząt – jak przy 24 godzinnej dyspozycyjności schroniska TOZ ma zatrudniać załogę, której pensja ma zależeć od faktu czy w danym miesiącu ktoś złapie bezdomne zwierzę czy nie?
5. Dach wymaga natychmiastowego remontu i trzeba zakupić piece na cito.

ZG TOZ w Polsce z powodu takiej a nie innej postawy poprzedniej władzy był zmuszony do podjęcia trudnej decyzji. Do chwili obecnej nie wypracowano wiążącego prawnie jakiegokolwiek rozwiązania zapobiegającego likwidacji schroniska. Uchwała może być jednym z elementów rozwiązania, ale na dzień dzisiejszy niczego nie zmienia. ZG TOZ w Polsce dziękuje wszystkim osobom składającym swój podpis przeciw likwidacji schroniska.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close