KategoriaRegion

Dąbrowa Górnicza: Będzie bezpiecznej. Powstanie tunel łączący dwie Pogorie [WIDEO]

Przechodzą tędy, bo tak im wygodnie. Przejście przez tory kolejowe na granicy zbiorników wodnych Pogorii III i Pogorii IV w Dąbrowie Górniczej nie do końca jest jednak bezpieczne.

 

Można by jechać tam dalej na przejazd, ale w sumie po co, to byłoby znacznie dalej. A tędy jest po prostu krócej – mówi Piotr Krawczyk, mieszkaniec Będzina.

Tutaj sobie skracam przez tory i po prostu już jestem na akwenie IV Pogoria – mówi Ryszard Jarzyna, mieszkanie Dąbrowy Górniczej.

Teraz ma się to zmienić – miasto wyłoniło właśnie wykonawcę budowy tunelu dla pieszych i rowerzystów, który połączy dwie Pogorie.

Będzie dedykowany wszystkim mieszkańcom, ale przede wszystkim tym, którzy będą chcieli poruszać się rowerem, na rolkach, czy pieszo. Połączony z obecnymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż Pogorii III i Pogorii IV stanowi część planowanego systemu dróg rowerowych, który będziemy rozbudowywać w mieście w najbliższych latach – mówi Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji UM w Dąbrowie Górniczej.

Nowe przejście podziemne pod torowiskiem kolejowym będzie miało wysokość 3 metrów i długość nieco ponad 6 metrów. Pojawi się tam również oświetlenie. Inwestycja powinna zostać zakończona pod koniec maja, jej wartość wyniesie ponad 3,5 mln złotych.(Monika Herman)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close