RegionWiadomość dnia

Dąbrowa Górnicza: Chcesz drzewo? Pokaż tylko gdzie!

Im więcej zieleni, tym więcej tlenu. W Dąbrowie Górniczej, za pomocą portalu naprawmyto.pl, każdy mieszkaniec może wskazać lokalizację, w której chciałby aby posadzono drzewo. Urząd Miasta weryfikuje prośbę i jeśli wszystko jest zgodne z planem zagospodarowania miasta to drzewo zostanie umieszczone we wskazanym miejscu. Tak urzędnicy wspólnie z mieszkańcami odmieniają miasto!

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Portal naprawmyto.pl to świetny wynalazek, dzięki któremu każdym z mieszkańców miast biorących udział w projekcie w sposób łatwy i przejrzysty, może poinformować urząd miasta np. o nielegalnym wysypisku śmieci, czy aktach wandalizmu. Dąbrowa Górnicza bierze udział w działaniach portalu, a teraz dokłada od siebie jeszcze jedną ciekawą opcję. Mieszkańcy mogą zaznaczać na mapie, gdzie według nich, powinny być posadzone drzewa. Jak wiadomo inspektorzy z UM, nie są w stanie monitorować w pełni na bieżąco sytuacji w mieści, więc pomoc mieszkańców jest nieoceniona, a co więcej dodatkowo wpływa na integracje dąbrowskiej wspólnoty.

W przypadku, gdy zaproponowane miejsca będą zlokalizowane na nieruchomościach należących do gminy lub Skarbu Państwa oraz gdy nie będzie na tym terenie zaplanowana żadna inna inwestycja, nasadzenia drzew będą ujęte w planie wykonywanych prac. – czytamy na portalu Radia Katowice.  Pytanie czy w ślad za Dąbrową Górnicza, w końcu pójdzie więcej miast naszego regionu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Baseny otwarte od 6 czerwca: czy chodzenie na pływalnie jest bezpieczne?

Uzdrowiska i sanatoria otwarte od 15 czerwca. Kuracjusze będą musieli zrobić test na obecność Covid-19

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close