KrajRegionŚwiat

Data już wyznaczona. 12 czerwca Para Prezydencka złoży wizytę w Białym Domu

Biały Dom oficjalnie poinformował, że spotkanie Par Prezydenckich Polski i Stanów Zjednoczonych odbędzie się 12 czerwca w Waszyngtonie.

 

 

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ


-Wizyta będzie potwierdzeniem wieloletnich historycznych i kulturalnych więzi między Stanami Zjednoczonymi i Polską, ważnych zwłaszcza w kontekście obchodzonej w tym roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – napisano w komunikacie.

– Poruszonym tematem rozmowy będzie kwestia wojskowej obecności amerykańskiej w Polsce. Te rozmowy się toczą, chcielibyśmy, żeby je skonkludować w ciągu kilku najbliższych miesięcy tak, aby można było ogłosić model zwiększonej obecności amerykańskiej wojskowej w Polsce i harmonogram wdrażania – poinformował prezydencki minister.

Wśród najważniejszych punktów rozmów znajdą się także temat Inicjatywy Trójmorza, kwestia wojskowej obecności amerykańskiej w Polsce, dwustronna współpraca energetyczna i biznesowa, polityka międzynarodowa m.in. plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu czy kwestia wizowa.

Minister zaznaczył, że Prezydent planował w czerwcu wizytę dotyczącą energetyki i biznesu na Zachodnim Wybrzeżu i w Teksasie. – Chcielibyśmy to połączyć ze spotkaniem w Białym Domu – powiedział.

Szef prezydenckiego gabinetu Krzysztof Szczerski oznajmił, że Andrzej Duda 12 czerwca spędzi cały dzień w Waszyngtonie, a 13 czerwca rozpocznie wizytę gospodarczą na Zachodnim Wybrzeżu, która obejmie stany Teksas i Nevadę a także Dolinę Krzemową w Kalifornii. Prezydentowi będzie towarzyszyła grupa przedsiębiorców i przedstawicieli start-upów.

źródło: Kancelaria Prezydenta RP
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close