Derby Śląska. Jak zakończyło się spotkanie Polonii Bytom z Ruchem Chorzów?

Najstarsze derby Śląska trzymały kibiców w napięciu do ostatniej minuty meczu. Piłkarze Ruchu Chorzów prowadzili przez większość spotkania /od 34. minuty/ po bramce Mateusza Winciersza, jednak w 90. minucie Poloniści za sprawą Norberta Radkiewicza doprowadzili do wyrównania.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Podział punktów w derbach Śląska nie zmienił pozycji obydwu zespołów w tabeli III ligi. Ruch Chorzów z 16. punktami zajmuje 3. miejsce, zaś Polonia Bytom z 11. punktami jest na 6. miejscu. Warto jednak dodać, że niebiesko-czerwoni mają do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania

Przypomnijmy, że po raz pierwszy oficjalnie obie drużyny zmierzyły się 11 lipca 1948 rok. Mecz w Bytomiu zakończyła się remisem 1:1. Ostatni raz utytułowane kluby zmierzyły się w październiku 2019 roku, w III lidze. Derby na stadionie przy ulicy Cichej obserwowało blisko siedem tysięcy widzów, w tym liczna grupa kibiców niebiesko-czerwonych. Niebiescy wygrali wówczas 3:1.

Do rewanżu miało dojść w maju, ale ze względu na koronawirusa rozgrywki zostały przedwcześnie zakończone. W zamian zorganizowano wirtualne derby, na które sprzedawano wirtualne bilety. Kibice Polonii i Ruchu wykupili ich aż siedem tysięcy.