RegionWiadomość dnia

Koniec budowy tunelu na DK 94 w Sosnowcu coraz bliżej! [WIDEO]

Potężna budowa, utrudnienia i korki, ale lada moment ma się to skończyć. Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy tunelu na DK94 w Sosnowcu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już 21 września kierowcy pojadą pierwszą nitką tunelu, a już pod koniec października będą mogli korzystać ze wszystkich zaplanowanych w tym miejscu łącznic.

 

 

Zobaczcie, jak prezydent wnerwił „madki bombelków” na fejsie! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


Warta 100 milionów inwestycja ma nie tylko usprawnić ruch w tym newralgicznym dla kierowców miejscu, gdzie jeszcze do niedawna w godzinach szczytu tworzyły się ogromne korki, lecz również poprawić bezpieczeństwo pieszych, którzy nad trasą przejdą kładką. Mimo zaskakująco błyskawicznej realizacji zlecenia, wykonawca napotkał pewne problemy,

Koniec budowy tunelu na DK 94 w Sosnowcu coraz bliżej
Koniec budowy tunelu na DK 94 w Sosnowcu coraz bliżej

-Warto pamiętać, że gdy się bardzo głęboko kopie w ziemi, to nie do końca wiadomo co tam jest bo nikt takich szczegółowych map nie ma i tu też mieliśmy troszeczkę kilka niespodzianek. Np. Musieliśmy w międzyczasie przebudować bardzo ważny kolektor wodociągowy bo okazało się, że w tym miejscu nie jest on już tak szczelny jak powinien i by mogła się zdarzyć taka sytuacja, że za rok, za dwa musielibyśmy ten węzeł zamknąć żeby zając się tym kolektorem – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Pod koniec października br. wykonawca ma oddać tunel przy Sosnowieckim odcinku DK94. Jak zapewniają urzędnicy – nawet jeśli po oficjalnym odbiorze będą musiały zostać naniesione korekty, to nie wpłyną już one na utrudnienia w ruchu.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Turysta z Pyrzowic do Tunezji nie poleciał bo zażartował, ale nikt się nie zaśmiał

Walkę o 9,5 miliona złotych dla chorej na SMA Oliwki wsparli motocykliści [WIDEO]

Na rowerze pod prąd. Mężczyzna w ciężkim stanie przetransportowany do szpitala

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close