KrajRegion

Diametralna zmiana pogody w niedzielę! Będzie chłodno i spadnie śnieg

Dzisiaj Polska znajdzie się pod wpływem niżu o nazwie Carletto, który przyniesie bałkańskie powietrze. Będzie stosunkowo ciepło. W niedzielę i w poniedziałek jednak mocno się ochłodzi. W górach może spaść nawet 20 centymetrów śniegu.

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

dzień 09.11.2019 od 07:30 do 19:30 (sobota)

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, na Pomorzu okresami o natężeniu umiarkowanym. Suma opadów na Pomorzu Wschodnim do 15 mm. W szczytowych partiach Sudetów opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano miejscami zanikające mgły, ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 8°C miejscami na północnym zachodzie oraz w obszarach podgórskich Sudetów, 11°C, 14°C, na przeważającym obszarze kraju, do 16°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i nad morzem okresami porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie w drugiej połowie dnia skręcający na zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, wysoko w Tatrach do 100 km/h.

noc 09/10.11.2019 od 19:30 do 07:30 (sobota/niedziela)

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na południowym zachodzie rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju oraz na północy opady deszczu, wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W drugiej połowie nocy na południu Górnego Śląska i Małopolski opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Tam suma opadów do 20 mm. Przyrost pokrywy śnieżnej w szczytowych partiach Tatr do 15 cm.

Bytom: Koncert Życzeń na żywo! Kto zagra? [17 listopada]

Na zachodzie Polski miejscami mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -1°C na południowym zachodzie, 2°C, 5°C na przeważającym obszarze kraju, do 9°C na południowym wschodzie; w obszarach podgórskich Sudetów od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, nad morzem w porywach do 55 km/h, na południu przeważnie zmienny, na północy południowo-zachodni i zachodni.

dzień 10.11.2019 od 07:30 do 19:30 (niedziela)

W dzień na zachodzie zachmurzenie na ogół umiarkowane, na pozostałym obszarze duże. Opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, głównie we wschodniej połowie kraju. Suma opadów do 20 mm, na południu Górnego Śląska i Małopolski do 30 mm. Bez opadów na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce.

Wysoko w Tatrach opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej do 20 cm. Rano na zachodzie Polski miejscami zanikające mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 6°C na południowym zachodzie, 7°C, 9°C na przeważającym obszarze, do 13°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych.

źródło: pogodynka.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 11 listopada bez wiz do USA! Prezydent Duda wydał oficjalne oświadczenie [WIDEO]

Piłkarz GKS Tychy pobity przez kiboli Ruchu Chorzów! Chcieli, żeby wyzywał Górnika Zabrze!

Ruda Śląska: Rodzina z Halemby, która straciła wszystko w pożarze, prosi o pomoc

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close