KrajRegion

Do limitów nie będą wliczani zaszczepieni. Jak to będzie egzekwowane?

Tylko osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitów – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. W sklepie Google została udostępniona aplikacja umożliwiająca odczytywanie QR-kodu potwierdzającego posiadanie unijnego certyfikatu Covid-19 UCC” – dodał.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Sprawdzenie, czy osoby biorące udział w danym wydarzeniu są zaszczepione, czy nie, jest odpowiedzialnością organizatora.

W sklepie Google udostępniona została aplikacja, która umożliwi odczytywanie kodów QR. Taka sama aplikacja została udostępniona na system operacyjny IOS Apple, więc w zasadzie na każdej komórce można w tej chwili zamontować czytnik tego QR-kodu.

Organizator będzie rozliczany z przestrzegania limitu osób, które mogą wziąć udział w danym wydarzeniu.

Po stronie osoby, która wchodzi, która wie, że jest zaszczepiona, jest posiadanie przy sobie odpowiedniego dowodu. Ten dowód może mieć charakter tradycyjny – czyli wydruk kartki z QR-kodem – albo po porostu trzeba mieć na urządzeniu mobilnym ten kod, który będzie do odczytania – wyjaśnił minister Niedzielski.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close