RegionWiadomość dnia

Do sądów dołączają prokuratury. Kolejne protesty pracowników sądownictwa na Śląsku [WIDEO]

Zaprotestowali pracownicy Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Nie tylko oni zresztą. Wyszli, bo domagają się podwyżek. Większość z nich na stanowiskach biurowych zarabia najniższą krajową. Są zdesperowani. Domagają się podniesienia płac o tysiąc złotych netto.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Smog, Horror, Ojczyzna i kontener za dwa melony!


-Te święta nas nie cieszą, bo ten protest jakoś zbiegł się z tymi świętami. Dostajemy tam na wydatki na święta, ale to są jakieś grosze. Wszystko idzie do góry, święta coraz droższe – mówi Katarzyna Wyszyńska – Błach, pracownik prokuratury okręgowej w Katowicach.

W czwartek 20 grudnia o godzinie 12.00 solidarnie wyszli m. in. przed siedzibę Prokuratury Okręgowej w Katowicach, wykorzystując 20-minutowe przerwy. -Wszelkie zarządzenia, które dają nam prokuratorzy są w obowiązkach sekretariatu. To praca typowo biurowa, natomiast wiąże się z dużą odpowiedzialnością, trzeba dopilnować terminów różnych czynności i to jest też w naszych obowiązkach – mówi Marlena Kaczmarek – Tlałka, pracownik biurowy w Prokuraturze Okręgowej.

W czwartek 20 grudnia o godzinie 12.00 solidarnie wyszli m. in. przed siedzibę Prokuratury Okręgowej w Katowicach, wykorzystując 20-minutowe przerwy
W czwartek 20 grudnia o godzinie 12.00 solidarnie wyszli m. in. przed siedzibę Prokuratury Okręgowej w Katowicach, wykorzystując 20-minutowe przerwy

Protestowali również pracownicy prokuratury rejonowej w Mikołowie. -Jest nam wstyd, jesteśmy urzędnikami, a to wcale nie jest żaden prestiż. To jest bardzo głodna pensja w porównaniu do naszej pracy – uważa Monika Bogdanowicz, pracownik biurowy w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie.

Organizatorzy protestu ostrzegają, że jeśli taka forma protestu nie przyniesie efektu – będą kolejne. Ostrzejsze i dłuższe. Możliwe, ze pracownicy zdecydują się na przejście na L4.

 

W ostatnich kilku latach kilkakrotnie podejmowaliśmy różne akcje protestacyjne, które nie przyniosły realnych skutków. Teraz jesteśmy na tym etapie, że będziemy dążyć do celu – mówi Anna Nowińska, Rada Okręgowa Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP w Katowicach. Bo na podwyżki czekają od 10 lat. Na razie bezskutecznie.

(Monika Herman)

Zaprotestowali pracownicy Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Nie tylko oni zresztą. Wyszli, bo domagają się podwyżek
Zaprotestowali pracownicy Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Nie tylko oni zresztą. Wyszli, bo domagają się podwyżek
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close