RegionWiadomość dnia

Wyrok dla kierowcy, który potrącił śmiertelnie dziewczynki w Mikołowie. Prokurator: To za mała kara!

Prokuratura prawdopodobnie złoży apelację do wyroku w sprawie śmierci dwóch nastolatek na pasach w Mikołowie. W tragicznym wypadku z listopada 2017 roku zginęły 14-letnia Lena i 13-letnia Wiktoria. Po ponad roku kierowca, który potrącił dziewczynki, usłyszał wyrok. Wg. prokuratury – zbyt niski.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Smog, Horror, Ojczyzna i kontener za dwa melony!

Rok więzienia, ale w zawieszeniu na trzy lata. Taki wyrok usłyszał kierowca, który w ub.roku potrącił ze skutkiem śmiertelnym dwie dziewczynki na przejściu dla pieszych w Mikołowie. Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, Arkadiusz O. został zbyt łagodnie potraktowany. –W ocenie prokuratury, orzeczona kara jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby jest karą zbyt łagodną. Oczywiście, po zapoznaniu się z częścią motywacyjną wyroku będziemy mogli bardziej szczegółowo odnieść się i ocenić, czy sąd istotnie wymierzając tę karę, uwzględnił wszystkie dyrektywy sądowego wymiaru kary – mówi Maria Zaręba, Prokuratura Rejonowa w Mikołowie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek w Rudzie Śląskiej. Kierowca VW wjechał w ludzi!

PILNE! Samochód wjechał w ludzi w Rudzie Śląskiej! 1 osoba nie żyje, 3 są ranne!

Okolicznościami łagodzącymi było to, że Arkadiusz O. nie był wcześniej karany. Poza tym biegły nie był w stanie ustalić dokładnie z jaką prędkością jechał oskarżony. Prokurator wystąpił już o pisemne uzasadnienie wyroku. To samo zrobił obrońca Arkadiusza O. Mecenas Witold Guja nie chciał komentować sprawy na tym etapie, ale nie wyklucza odwołania.
(Łukasz Kądziołka)

Wyrok dla kierowcy, który potrącił śmiertelnie dziewczynki w Mikołowie. Prokurator: To za mała kara!
Wyrok dla kierowcy, który potrącił śmiertelnie dziewczynki w Mikołowie. Prokurator: To za mała kara!
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close