Kategorie

Dodatkowe kontrole w zakładach pracy. PIP sprawdza, czy przestrzegane są wytyczne sanitarne

W związku z dodatkowymi obostrzeniami obowiązującymi od soboty w 19 powiatach Państwowa Inspekcja Pracy zapowiedziała dodatkowe kontrole. – Nie traćmy czujności, przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa. Tu, gdzie chodzi o nasze zdrowie i życie, nie możemy sobie pozwolić na bylejakość – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Od minionej soboty w 19 powiatach obowiązują dodatkowe obostrzenia dotyczące zasad bezpieczeństwa, higieny i zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej. W związku z tym Państwowa Inspekcja Pracy zapowiedziała przeprowadzenie dodatkowych kontroli w zakładach pracy.

– To wszystko w trosce o nasze zdrowie i życie. Sytuacja wciąż jest poważna, dlatego nie możemy pozwolić sobie na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Stosujmy się do wytycznych sanitarnych, przestrzegajmy obowiązujących obostrzeń – apeluje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Powiązane artykuły

Jak podkreśla szefowa resortu rodziny, od samego początku epidemii rząd i państwowe instytucje wspólnie robią wszystko, by jak najskuteczniej ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa. Zapowiedziane przez PIP dodatkowe kontrole to przykład takiego działania.

– To bardzo ważne, by pracownicy byli odpowiednio zabezpieczeni i wyposażeni w potrzebne środki ochrony osobistej, by mieli zapewnieni bezpieczne warunki pracy. Doświadczenie ostatnich tygodni i miesięcy pokazuje, że większość przedsiębiorców odpowiedzialnie podeszła do tematu – wskazuje minister Marlena Maląg.

Państwowa Inspekcja Pracy kontrole przeprowadza na bieżąco od połowy marca, kiedy wprowadzone zostały pierwsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Do końca lipca przeprowadziła ich ponad 10 tys. Stwierdzone uchybienia dotyczyły przede wszystkim braku aktualizacji oceny ryzyka zawodowego w zakresie zagrożenia stwarzanego przez koronawirusa. Inspektorzy wydali łącznie ok. 33 tys. decyzji w związku ze stwierdzonym uchybieniem.

 

źr. MRPiPS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button