Region

Katowice: Podziel się krwią. Możesz ją oddać w najbliższy piątek przed KWP

Już w najbliższy piątek, 14 sierpnia, będzie można oddać krew. Od godz. 8.00 do 13.00, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic będzie oczekiwał na krwiodawców przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ul. Lompy 19.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Już po raz kolejny mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą w piątek komendę wojewódzką, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Dawcy spoza Katowic mogą przyłączyć się do akcji w każdym dowolnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci – czytamy na stronie śląskiej policji.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrowym i mieć od 18 do 65 lat, ważyć powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close