Region

80 paneli fotowoltaicznych na schronisku w Bytomiu

Ruszył montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu Schroniska dla Bezpańskich Zwierząt w Miechowicach. To już kolejny po Żłobku Miejskim nr 1 i Zespole Szkół Technicznych obiekt użyteczności publicznej, w którym wykorzystywane są odnawialne źródła energii.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

-Inwestycja ta polega na założeniu 80 paneli fotowoltaicznych, dzięki którym w naszym schronisku znacząco spadnie zużycie prądu. W słoneczny dzień energia eklektyczna wytworzona za pomocą paneli będzie się oddawana do sieci energetycznej i wykorzystywana na bieżąco mówi Maciej Koźmiński, zastępca Naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska UM.

Co istotne, nowoczesna instalacja pozwoli schronisku na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej. -Szacujemy, że dzięki tej inwestycji będziemy mogli zaoszczędzić około 24-25 tys. zł. brutto rocznie z tytułu faktur za zużycie energii elektrycznej. Jej koszt już po zamontowaniu paneli wyniesie rocznie około 2 tys. zł – mówi Maciej Koźmiński.

Oprócz tego, że azyl przy u. Łaszczyka będzie energetycznie samowystarczalny, ważny jest też efekt ekologiczny w postaci niższej emisji zanieczyszczeń. Wartość całej inwestycji wynosi 89 tys. zł czego 85 tys. zł to dotacja z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Źródło i foto: UM w Bytomiu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Około 250-u pracowników PG Silesia straci pracę w ramach zwolnień grupowych [WIDEO]

Nielegalne wyścigi w Katowicach. Policja skontrolowała prawie 400 samochodów [WIDEO]

Śląsk: Sanepid szuka uczestników mszy oraz osób, które podróżowały pociągami [COVID-19]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close