Region

To on ściągnął Z. Religę na Śląsk. Ostatnie pożegnanie prof. S. Pasyka [WIDEO]

W zabrzańskim kościele św Anny odbył się dziś pogrzeb profesora Stanisława Pasyka. Wybitny kardiolog był autorem nowoczesnej metody leczenia zawału serca. Stworzył Śląskie Centrum Chorób Serca. To właśnie on zaprosił do Zabrza Zbigniewa Religę.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Zgromadziliśmy się wokół trumny naszego zmarłego brata Stanisława, profesora, lekarza, tego, który pochylał się nad ludzką niedolą, ludzką nędzą, ludzkimi chorobami i szukał, aby tej niedoli zaradzić. Gromadzimy się, aby pożegnać i podziękować za jego życie, podziękować za to wszystko co stało się jego udziałem w tym życiu, ale także za to wszystko co stało się naszym udziałem przez jego życie, jego pracę, przez jego działalność – mówi proboszcz parafii pw. św. Anny w Zabrzu ks. prał. Grzegorz Skot.

– Pragnę podziękować za to wszystko co dla naszej społeczności Pan Profesor uczynił to zbudowanie pięknych ośrodków kardiologicznych, kardiochirurgicznych, dzięki którym setki tysięcy pacjentów było wyleczonych, ale to przede wszystkim zbudowanie tego żywego domu Państwa uczniów i wychowanków, którzy tak ciepło Pana Profesora wspominają i tutaj się wokół Pana profesora zgromadzili mówi prof Tomasz Szczepański rektor SUM

– Staszku, dzisiaj nie łatwo jest mi mówić te słowa, bo żegnam męża i przyjaciela. Towarzyszyłeś mi przez niemal całe moje dorosłe życie. Uczyłeś, że skromność, prostolinijność ma w życiu większe znaczenie niż blichtr i wyniosłość. Uczyłeś mnie jak rozmawiać z ludźmi, pomagałeś i wspierałeś w trudnych chwilach, twierdziłeś, że kłopoty są po to, żeby im podołać, problemy, by je rozwiązywać, uważałeś, że do celu zawsze należało iść prostą drogą – mówi Irena Młynarczyk żona śp. prof. S.Pasyka.

Profesor Stanisław Pasyk zmarł 4 sierpnia w wieku 89u lat.

Autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Około 250-u pracowników PG Silesia straci pracę w ramach zwolnień grupowych [WIDEO]

Nielegalne wyścigi w Katowicach. Policja skontrolowała prawie 400 samochodów [WIDEO]

Śląsk: Sanepid szuka uczestników mszy oraz osób, które podróżowały pociągami [COVID-19]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close