reklama
KobietaSilesia Flesz najnowsze informacje

Dokuczają ci ugryzienia komarów? Wypróbuj domowe sposoby

Ugryzienia komarów mogą dawać się we znaki przez wiele dni. Warto wypróbować sprawdzone, domowe sposoby na pozbycie się swędzącego bąbla ze skóry.

 

Jak załagodzić skutki ugryzienia komarów? Komary to często nieodłączny element letniej nocy spędzonej na łonie natury. Warto się przed nimi zabezpieczyć, jednak nie zawsze jest to możliwe. Wtedy najczęściej padamy ofiarą tych insektów.

Wypróbuj sprawdzone, domowe metody na ugryzienia komarów.

 

Powiązane artykuły

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Jeśli masz taką możliwość, przed spędzeniem wieczoru na świeżym powietrzu, zabezpiecz się na wypadek obecności komarów. Ubranie zasłaniające ciało w lato może nie zdać egzaminu, jednak preparat odstraszający komary powinien sobie poradzić.

Ugryzienia komarów: jak załagodzić objawy?

Ukąszenia komara powoduje pojawienie się na skórze czerwonego, swędzącego bąbla. Bąbel powinien zniknąć w ciągu kilku dni. Jeśli tak się nie stanie, a na skórze nadal występuje obrzęk, może świadczyć to o uczuleniu na jad komara lub zakażeniu. Należy wtedy od razu zgłosić się do lekarza.

 

Domowe sposoby na ugryzienia komarów

Cytrusy

Tak samo dobrze sprawdzi się zarówno cytryna, jak i limonka. Dzięki odkażającym właściwościom, zdezynfekują ranę i zlikwidują świąd. Skórę można przecierać bezpośrednio plasterkiem cytrusa lub wacikiem namoczonym w wyciśniętym soku. Należy jednak uważać, by po przetarciu nie wystawiać skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ze względu na ryzyko poparzenia.

Miód

Produkty ten słynie ze swoich dobroczynnych właściwości, więc nic dziwnego, że można go wykorzystać również na ugryzienia komarów. Miód zadziała przeciwzapalnie i przyspieszy gojenie – wystarczy nasmarować miejsce ukąszenia jego odrobiną.

Biała kapusta lub natka pietruszki

Okład ze świeżego liścia białej kapusty lub natki pietruszki skutecznie złagodzi uczucie swędzenia. Kapustę i pietruszkę należy pognieść przed nałożeniem na skórę, aby wydobyć z nich sok. Taki okład skutecznie załagodzi świąd.

Aspiryna lub węgiel aktywny

Rozkrusz kilka pastylek aspiryny i połącz z wodą – mieszanka powinna mieć konsystencję gęstej pasty. Tak przygotowany specyfik nałóż na miejsce ukąszenia. Dzięki zawartości kwasu acetylosalicylowego o właściwościach przeciwzapalnych, ulgę odczujesz natychmiastowo.

Podobną pastę możesz wykonać z użyciem węgla aktywnego. Pamiętaj, że węgiel może mocno pobrudzić ubrania, dlatego po nałożeniu pasty, przykryj pokryte nią miejsce gazą.

Olejek eteryczny

Na dokuczliwe bąble idealnie sprawdzą się olejki eteryczne – na przykład z drzewa herbacianego, lawendowy lub eukaliptusowy. Olejki posiadają właściwości antybakteryjne i łagodzą swędzenie skóry.

Autor: TVS

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button