RegionWiadomość dnia

Pszczyna idzie na WOJNĘ z komarami

Sto budek dla jerzyków zakupił Miejski Zakład Zieleni z Pszczyny. W najbliższych dniach nowe domki dla ptaków zostaną zamontowane na budynkach.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Na początku kwietnia po zakończeniu prac związanych z kompleksową termomodernizacją budynku przy ul. Wodzisławskiej podobne budki zamontowała Administracja Zasobów Komunalnych.

Budki muszą być zawieszone wysoko nad ziemią, w terenie, gdzie nie ma żadnych przeszkód. Warto pamiętać, że ptaki gniazdują w koloniach, dlatego na jednym budynku montuje się kilka budek.

– Montaż budek dla jerzyków ma wiele zalet. Przede wszystkim to naturalny sposób walki z komarami. Dzięki temu można wyeliminować zastosowanie środków chemicznych – informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Jerzyki na swoje gniazda wybierają ludzkie siedliska. Upodobały sobie wielopiętrowe bloki, w których znajdują się liczne otwory wentylacyjne w stropodachach.

Spadek liczebności ptaków jaki zauważono wynika m.in. z remontów i prac dociepleniowych, które przyczyniają się do likwidacji naturalnych gniazd. Nie będzie to jednak problemem w przypadku inwestycji przy ul. Wodzisławskiej, gdzie ptaki mogą zakładać swoje gniazda w nowych budkach.

Źródło i foto: UM Pszczyna

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie ponad 7 tysięcy punktów szczepień na koronawirusa. Będą też punkty szczepień drive thru [WIDEO]

Protest kierowców trolejbusów rozpoczął się w Tychach. Żądają 700 zł podwyżki

Będzie nowy dowód osobisty. Będzie zawierał nasz odcisk palca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close