RegionWiadomość dniaZdrowie

Będzie ponad 7 tysięcy punktów szczepień na koronawirusa. Będą też punkty szczepień drive thru [WIDEO]

Trwają przygotowania do uruchomienia powszechnych punktów szczepień. NFZ kończy ustalenia z samorządami. Ich efekty mają być znane jeszcze w tym tygodniu.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


-Współpraca z samorządami dała nam kolejnych blisko 500 nowych i zwiększenie potencjału w 161, czyli prawie 700 nowych punktów szczepień, co po dodaniu do tych 6,5 tysiąca daje nam ogromny potencjał i możliwość zwiększenia tempa szczepienia – mówi Filip Nowak, prezes NFZ.

 

Pierwsze samorządy w województwie śląskim zaczynają informować o tym, że ich propozycje dotyczące lokalizacji masowych punktów szczepień zostały pozytywnie zaopiniowane przez NFZ. Jednak pełna lista jeszcze nie jest gotowa.

-Głównym kryterium jest dostępność. Zależy nam na tym, żeby punkty powstały w tych miejscach i powiatach, gdzie to wyszczepienie jest na stosunkowo niższym poziomie niż w innych powiatach. W związku z tym patrzymy na ilość mieszkańców i na to, ile z nich zostało już wyszczepionych. Tam, gdzie jest na niższym poziomie, chcielibyśmy otworzyć te dodatkowe punkty – mówi Rafał Razik, Śląski Oddział NFZ.

Trwają przygotowania do uruchomienia powszechnych punktów szczepień. NFZ kończy ustalenia z samorządami
Trwają przygotowania do uruchomienia powszechnych punktów szczepień. NFZ kończy ustalenia z samorządami

Które mogą też przybrać formę znaną z miejsc, w których obecnie pobierane są wymazy do testów na koronawirusa.

-Szczepień w formule drive thru. One się rozpoczną, zgodnie z naszymi zapowiedziami 15 kwietnia. Wtedy zostaną wydane też ostateczne wytyczne GIS-u i Ministerstwa Zdrowia dotyczące wszystkich zasad dotyczących funkcjonowania tych punktów – mówi Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Cel został już jasno określony. Do końca II kwartału rząd chce wykonać 20 mln szczepień, a do końca sierpnia mają zostać zaszczepieni wszyscy chętni.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

20 milionów szczepień do końca kwietnia? Rząd ambitnie o planie szczepień na covid-19

Masowe szczepienia mogą być wreszcie naprawdę masowe! Śląsk i Zagłębie

Krzysztof Szwed, Bogdan Tyc, Lucjan Czerny. W krótkim czasie odeszli giganci śląskiej sceny muzycznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close