AlarmRegion

Dopalacze znowu groźne w Zawierciu! Kolejne trzy osoby zatrzymane

Sprawa dopalaczy w powiecie zawierciańskim ma ciąg dalszy. Policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby podejrzane o obrót znacznymi ilościami dopalaczy.

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

W ubiegłym roku w powiecie zawierciańskim na skutek zażycia niebezpiecznych substancji kilka osób straciło życie lub z zatruciami trafiło do szpitali. Sprawą podejrzanych zgonów zajęli się policjanci z Zawiercia, a następnie śledczy z Wydziału do Walki z  Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjanci pracujący nad sprawą od kilkunastu miesięcy badali wszystkie wątki tych zdarzeń, ustalając dilerów, u których pokrzywdzeni nabywali dopalacze oraz sukcesywnie docierając do kolejnych osób zamieszanych w ten przestępczy, śmiercionośny proceder.

 

O pierwszych zatrzymaniach związanych z dopalaczami pojawiającymi się w powiecie zawierciańskim pisaliśmy już w lutym br. gdy mundurowi z Zawiercia zatrzymali 2 osoby udzielające niebezpiecznych środków innym osobom, a także w marcu, gdzie zawierciańscy policjanci zatrzymali mieszkańca Łaz podejrzanego o ich posiadanie.

 

Antynarkotykowi z katowickiej komendy wojewódzkiej zajmujący się sprawą obrotu dopalaczami w powiecie zawierciańskim koncentrowali się nad rozbiciem grupy zajmującej się tym przestępczym procederem. Przełomem było zatrzymanie w marcu br. 4 podejrzanych o rozprowadzanie nowych środków psychoaktywnych oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia ludzi. Obecne zatrzymania trzech mieszkańców powiatu zawierciańskiego w wieku 33, 37 i 38 lat są kontynuacją tej sprawy. Wczoraj decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Są podejrzani o to, że od marca 2018 roku uczestniczyli w obrocie znacznymi ilościami nowych substancji psychoaktywnych powodując nieumyślnie śmierć 4 osób oraz zatrucie stanowiące chorobę realnie zagrażającą życiu 10 osób.

 

źr. Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

POMÓŻCIE!!! Potrzebna krew dla saperów z Gliwic! Przyłączcie się do policyjnej akcji

Tajemnicza kula na skrzyżowaniu w Zabrzu! Kierowcy nie wiedzą, co to jest! [ZDJĘCIA]

Polacy polecą na Marsa! Dokument w sprawie misji na Marsa podpisany! [WIDEO

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close