KrajRegion

Potrzebna krew dla saperów z Gliwic! Przyłączcie się do policyjnej akcji

Śląscy policjanci organizują akcję w geście solidarności z saperami z Gliwic, którzy ucierpieli we wczorajszym tragicznym zdarzeniu. Funkcjonariusze apelują do całego środowiska mundurowego oraz osób deklarujących chęć pomocy innym o wsparcie akcji i honorowe oddawanie krwi potrzebującym saperom.

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z województwa śląskiego organizują akcję w związku z tragicznym wydarzeniem w Kuźni Raciborskiej. Akcja polega na honorowym oddawaniu krwi dla szpitali, w których leczeni są ranni żołnierze:

  • Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr5 w Sosnowcu
  • Górnośląskie Centrum Medyczne Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Krew (dowolną grupę krwi) można oddać w punktach krwiodawstwa wskazując szpital z dopiskiem np. ” Dla saperów z Gliwic – by inni mogli żyć”. Potwierdzenia oddania krwi proponuj potem przesyłać do jednostki wojskowej w Gliwicach, aby w ten sposób wyrazić swoje współczucie i solidarność z Kolegami, którzy ucierpieli w tym tragicznym zdarzeniu. Informacja o oddanej krwi jest automatycznie z centrum krwiodawstwa przekazywana do wskazanego szpitala. Podkreślamy, że zbiórka krwi ma charakter symboliczny, a wsparcie w postaci krwi trafi do różnych osób pilnie jej potrzebujących. Będziemy wdzięczni, jeżeli dołączycie się do naszej akcji! Przyłączcie się do nas! – czytamy na stronie śląskiej policji.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dwie osoby zginęły, 4 ranne! Tragiczny bilans wybuchu bomby w Kuźni Raciborskiej!

Policjant ze Świętochłowic stracił wszystko w pożarze! Koledzy robią rzutkę i proszą o pomoc

Paweł D. zatrzymany! Wiceprezes GKS Jastrzębie był poszukiwany za pobicie hokeisty!

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

4 thoughts on “Potrzebna krew dla saperów z Gliwic! Przyłączcie się do policyjnej akcji”

  1. Bardzo proszę o info w jaki sposób przekazać że chce aby krew trafiła do nich. Oddaje i chce się przyłączyć jednak z tego co wiem trzeba zawsze wcześniej zgłosić jesli się chce.oddac dla konkretnej osoby. Tvs proszę o maila

    1. Wszystkich informacji udzielają oddziały Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. My jedynie zamieszczamy apel o pomoc. O szczegóły prosimy pytać już na miejscu. Pozdrawiamy i dziękujemy za tak duży odzew!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close