RegionWiadomość dnia

To pierwszy taki przypadek w historii! „Prosimy na razie nie oddawać krwi”!

Krwiodawcy nie powinni na razie oddawać krwi – apeluje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Okazuje się, że w lutym znacząco przybyło krwiodawców. Powodem jest między innymi to, że oddający krew mogą skorzystać z dodatkowego, drugiego dnia wolnego. Jeszcze kilka tygodni temu krwi brakowało, teraz – sytuacja diametralnie się zmieniła.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Zapraszamy na urodziny „Covidka”! Bombelek jest z nami już rok!

Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!

– Obecnie mamy bardzo duże zapasy krwi i stąd też nie ma zagrożenia w zabezpieczaniu zabiegów operacyjnych. A ponieważ również pojawiło się zalecenie w celu przeanalizowania i korygowania planowych zabiegów operacyjnych, więc my przewidujemy zmniejszone zapotrzebowanie na krew ze strony szpitali – mówi Stanisław Dyląg, RCKiK w Katowicach.

Apel jest spowodowany obawami o przeterminowanie się krwi. Tej jednak w końcu zacznie brakować, dlatego RCKiK prosi dawców, aby przenieśli wizyty na okres wakacyjny, bo to właśnie wtedy pojawia się największe zapotrzebowanie na krew.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeszka z COVID-19 w raciborskim szpitalu. O przyjęcie pacjentki poprosiła czeska ambasada

Lekarze z Gliwic uratowali skalp kobiecie, której włosy wciągnęła składarko-sklejarka [WIDEO]

ZTM likwiduje Punkty Obsługi Pasażera. To początek końca karty ŚKUP w obecnym kształcie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close