AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Drobna kobieta za sterami potężnego śmigłowca bojowego! Ona zrobiła to jako pierwsza! [ZDJĘCIA]

Por. pil. Mariola Andrasik po pierwszy raz zasiadła za sterami śmigłowca bojowego Mi-24. Zgodnie z planem szkolenia lotniczego na 2016 r. po dopełnieniu wyznaczonych procedur pani porucznik rozpoczęła niedawno praktyczne szkolenie w powietrzu. Po wykonaniu pierwszych lotów i zdaniu egzaminów, obecnie wykonuje loty w składzie załogi jako pilot-operator w dzień zgodnie z przepisami lotów z widocznością (VFR). Jest pierwszą kobietą-pilotem w Pruszczu Gdańskim, która wykonuje loty na śmigłowcu Mi-24.

 

Por. pil. Mariola ANDRASIK jest absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, którą ukończyła w 2012 r. z trzecią lokatą.  Podczas swojej niespełna czteroletniej służby zawodowej zdążyła już uzyskać nalot na poziomie 355 godzin. Jej łączny nalot na wszystkich statkach powietrznych jakimi latała czyli samolot CESNA, śmigłowiec SW-4 „Puszczyk”, Mi-2 i Mi-24 wynosi obecnie 515 godzin. Pani porucznik życzymy samych sukcesów i oczywiście tyle samo lądowań co startów.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close