RegionWiadomość dnia

Duża i Mała Karta, czyli program wyborczy Śląskiej Partii Regionalnej ogłoszony

Śląska Partia Regionalna jako pierwsza przedstawiła swój program wyborczy. Złożony z dużej i małej karty ma sprawić, że miasto będzie rozwijało równomierniej niż do tej pory. Partia chce przekonać mieszkańców do pozostania w Katowicach.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: W woj.śląskim rosną i owocują banany! Wyrosły na ogródkach działkowych


-Mamy przecież do odwrócenia cały duży trend demograficzny związany z wyludnianiem. Specjalne propozycje, systemy benefitów i profitów. Dla tych, którzy będą chcieli zamieszkać w naszym mieście. Dla dzieci, które będą chciały się tutaj rodzić i ich rodziców – mówi Ilona Kanclerz, kandydatka na prezydenta Katowic, ŚPR.

Śląska Partia Regionalna jako pierwsza przedstawiła swój program wyborczy. Złożony z dużej i małej karty (fot.ŚPR/facebook)
Śląska Partia Regionalna jako pierwsza przedstawiła swój program wyborczy. Złożony z dużej i małej karty (fot.ŚPR/facebook)

Gwarancja miejsca w żłobku dla dzieci urodzonych w Katowicach, ale również system motywacyjny dla uzdolnionych artystów czy naukowców. To kilka propozycji regionalistów. Poza tym w mieście widzą sporo problemów do rozwiązania.

-Na pewno ważna jest sprawa rozwiązania problemu parkingowego. Ona dotyka nie tylko Śródmieścia, ale chociażby Koszutki, która sąsiaduje ze Śródmieściem. Wiele negatywnych zjawisk promieniuje na Koszutkę. Stąd te pomysły związane z problemem parkingowym. Ukierunkowane na obecnych mieszkańców miasta, a nie przyjeżdżających do pracy – mówi Marek Nowara, Śląska Partia Regionalna.

13 września znowu zamkną wiślankę w Mikołowie. Przy DK 81 znaleziono arsenał niewybuchów [WIDEO]

Wśród najbardziej odważnych punktów programu ŚPR są też m.in. wyburzenie pawilonu na katowickim Rynku, remonty pustostanów w centrum miasta czy budowa parkingu pod placem Sejmu Śląskiego.
(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close