Region

Dwie bezpłatne linie autobusowe na świąteczny Jarmark na Nikiszu

W celu ułatwienia dojazdu na świąteczny Jarmark na Nikiszu Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi na tę okoliczność dwie bezpłatne linie autobusowe.

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Linia oznaczona jako S1 połączy centrum miasta z rejonem jarmarku i będzie kursowała w relacji „Katowice Mickiewicza” – „Nikiszowiec Kościół” (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku). Autobusy tej linii będą kursowały ze stałą częstotliwością co 15 minut w sobotę i niedzielę (7-8 XII) oraz co 20 minut w piątek (6 XII). Połączenie będzie obsługiwane autobusami elektrycznymi (94% kursów) przez PKM Katowice. Linia oznaczona jako S2 połączy rejon parkingów zlokalizowanych przy Fabryce Porcelany i Cmentarza Komunalnego z rejonem jarmarku. Autobusy będą kursowały w relacji „Katowice Fabryka Porcelany” – „Katowice Cmentarz Komunalny” – „Nikiszowiec Kościół” (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku) z częstotliwością co 15 minut w sobotę i niedzielę. Połączenie będzie obsługiwane autobusami o zmniejszonej pojemności przez PKM Katowice.

W związku z Jarmarkiem w okresie od 5 do 8 grudnia br. wprowadzone zostaną trasy objazdowe dla linii autobusowych 72, 108, 109, 292, 695, 920, 930 i 906N, które będą przejeżdżały w obu kierunkach ulicą Nałkowskiej, z obsługą tymczasową przystanku „Nikiszowiec Kościół” w zmienionych lokalizacjach:

– w kierunku Giszowca – przy ul. Nałkowskiej (przy lodowisku),

– w kierunku Szopienic – przy placu Wyzwolenia (rejon skweru Zillmanów).

W związku z powyższymi zmianami organizator imprezy wprowadzi czasową organizację ruchu drogowego na ul. Nałkowskiej, która polegać będzie na całkowitym zakazie parkowania i wprowadzeniu preferencji w przejeździe dla autobusowej komunikacji publicznej.

Więcej info nt. bezpłatnej komunikacji podczas JNN: www.metropoliaztm.pl/pl/s/bezplatnie-na-jarmark- na-nikiszu-2019

 

źr. UM Katowice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close