KrajRegion

Tragedia w Szczyrku: Władze Powiatu Bielskiego składają wyrazy współczucia bliskim ofiar oraz całej tamtejszej społeczności

Informacja o zawaleniu się budynku mieszkalnego w Szczyrku postawiła na nogi służby kryzysowe Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Zebrał się sztab kryzysowy, przez całą noc na miejscu tragedii byli obecni przedstawiciele władz Starostwa oraz wydziału zarządzania kryzysowego. Będą tam do zakończenia działań.

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Starostwo przy współpracy ze służbami Wojewody Śląskiego, władzami Szczyrku oraz ratownikami uczestnicy w zabezpieczeniu ciepłego posiłku i napojów dla osób biorących udział w akcji ratunkowej. Swoją pomoc w tym zakresie zaoferowali też lokalni przedsiębiorcy i sami mieszkańcy. Do dyspozycji na miejscu są nasi psychologowie Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jest decyzja, że Starostwo Powiatowe będzie partycypowało w kosztach usunięcia gruzu z miejsca wypadku. Szczegóły dalszej pomocy rodzinie ofiar oraz miastu Szczyrk będą podejmowane po zakończeniu akcji ratunkowej.

-To ogromna tragedia dla nas wszystkich. Nie było dotąd w powiecie bielskim takiego nieszczęścia, żeby z 3-kondygnacyjnego domu zostały tylko 2 metry gruzu… Ogromne podziękowania należą się wszystkim ratownikom, którzy pracują na gruzowisku z nadzieją na odnalezienie żywych osób – mówi Andrzej Płonka, starosta Powiatu Bielskiego.

Władze Powiatu Bielskiego składają wyrazy współczucia bliskim ofiar oraz całej społeczności Szczyrku.

 

źr.mat.prasowe

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close