KrajRegion

Tragedia w Szczyrku: Będzie śledztwo ws.sprowadzenia katastrofy skutkującej śmiercią ludzi oraz nieumyślnego spowodowanie śmierci

Jak podaje Polsat News, śledztwo w sprawie wczorajszej tragedii w Szczyrku będzie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Postępowanie będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy skutkującej śmiercią ludzi oraz nieumyślnego spowodowanie śmierci.

Na miejscu wciąż trwa akcja poszukiwawcza. Jak dotąd strażacy znaleźli pod gruzami ciała sześciu osób, w tym dwoje dzieci. Poszukiwane są jeszcze dwie osoby. Akcja trwa już kilkanaście godzin, ale służby nie tracą nadziei i wciąż powtarzają, że pod gruzami mogą być jeszcze żywi ludzie, dlatego nie poprzestaną i będą przeszukiwać gruzowisko do końca.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy w Szczyrku w środę wieczorem było uszkodzenie gazociągu średniego ciśnienia podczas robót wykonywanych przez firmę AQUA System. Roboty budowlane nie dotyczyły systemu gazowniczego, ani nie były wykonywane na zlecenie spółki gazownictwa. Nie były także nadzorowane przez specjalistów gazownictwa – czytamy w komunikacie PSG.

 

źr. Polsat News/PSG

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close