RegionWiadomość dnia

Dwóch mężczyzn, kobieta i rysunki niekoniecznie świąteczne [ZDJĘCIA]

A to sobie pobazgrali po elewacja, a to narysowali siusiaka na przystankowej wiacie, a to stwierdzili, że Alfa w oryginalnym malowaniu jest do bani i postanowili upiększyć tak ją, jak i inne samochody. Policja z Dąbrowy Górniczej złapała grupę o mocno artystycznym zacięciu. Szkoda, że przy okazji nielegalnym.

 

 

Chcecie ogrzać sobie serducha w tych trudnych czasach? Klikajcie w WIDEO! TOP 5 Silesia Flesz

Policjanci z dąbrowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy spacerując jedną z ulic dzielnicy Strzemieszyce, niszczyli samochody oraz elewacje sklepowe. Pomalowanych zostało 10 samochodów oraz 7 budynków. Za zniszczenie mienia mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie o pomalowanych sprayem kilku samochodach. Okazało się, że obiektem wandali stały się nie tylko samochody, ale i budynki, które mijali po drodze. Łącznie zniszczono 10 samochodów i 7 budynków.

Dwóch mężczyzn, kobieta i rysunki niekoniecznie świąteczne (fot.KMP Dąbrowa Górnicza)
Dwóch mężczyzn, kobieta i rysunki niekoniecznie świąteczne (fot.KMP Dąbrowa Górnicza)

Policjanci przejrzeli nagrania monitoringów i wysłuchali relacji świadków, dzięki czemu ustalone zostały rysopisy wandali. Już kilka minut później, na jednej z ulic w Strzemieszycach, zauważyli osoby odpowiadające rysopisom. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat oraz 24-letnią kobietę. Cała trójka to mieszkańcy Dąbrowy Górniczej.

Śledczy z komisariatu zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego dwóm osobom przedstawiono zarzuty. Za zniszczenie mienia mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Dąbrowscy policjanci dziękują za szybką reakcję świadków, bo dzięki właśnie błyskawicznej informacji otrzymanej od mieszkańców naszego miasta, policjanci mogli błyskawicznie zareagować i zatrzymać wandali.

 

źródło: KWP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Emerytury i renty w górę! Podwyżka od marca 2021 roku

Pięć osób i domownicy, czyli Wigilia 2020 w świetle obostrzeń. W Sylwestra tez zakazów sporo

Nielegalna wycinka kasztanowców w Katowicach. Jest komunikat urzędu miasta

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close