Region

Dyspensa na piątek 4 maja. Będzie można jeść mięso

Archidiecezje katowicka i sosnowiecka poinformowały, że na piątek, 4 maja została udzielona dyspensa. To oznacza, że wierni będą mogli spożywać mięso.

Dyspensy udzielił wiernym metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Tego dnia przypada wspomnienie św. Floriana – patrona archidiecezji katowickiej, a także hutników, strażaków, koksowników i piekarzy. – Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, metropolita katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych – czytamy na stronie archidiecezji katowickiej.

Zobacz także: niedziele bez handlu w maju.

Niedziele bez handlu w maju. Zobacz, kiedy zrobisz zakupy

Podobnie zrobił biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. W oświadczeniu archidiecezji sosnowieckiej czytamy: „z uwagi na charakter piątku przypadający na 4 maja, który dla wielu w tym roku jest dniem wolnym od pracy i dniem odpoczynku, dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne udzielam wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym tego dnia na terenie diecezji sosnowieckiej dyspensy”.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close