Region

Dyspensa na piątek 4 maja. Będzie można jeść mięso

Archidiecezje katowicka i sosnowiecka poinformowały, że na piątek, 4 maja została udzielona dyspensa. To oznacza, że wierni będą mogli spożywać mięso.

Dyspensy udzielił wiernym metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Tego dnia przypada wspomnienie św. Floriana – patrona archidiecezji katowickiej, a także hutników, strażaków, koksowników i piekarzy. – Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, metropolita katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych – czytamy na stronie archidiecezji katowickiej.

Zobacz także: niedziele bez handlu w maju.

Niedziele bez handlu w maju. Zobacz, kiedy zrobisz zakupy

Podobnie zrobił biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. W oświadczeniu archidiecezji sosnowieckiej czytamy: „z uwagi na charakter piątku przypadający na 4 maja, który dla wielu w tym roku jest dniem wolnym od pracy i dniem odpoczynku, dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne udzielam wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym tego dnia na terenie diecezji sosnowieckiej dyspensy”.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close