RegionWiadomość dnia

Parada motocykli przejechała w niedzielę przez Katowicach. Ale maszyny! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Parada motocykli przejechała przez 3 miasta. Ponad 100 maszyn wyruszyło z Katowic. Motocykliści przejechali przez Będzin, a metą był parking centrum handlowego w Sosnowcu.

 

Tam właśnie odbyła się symulacja wypadku, która powinna przemówić przede wszystkim do kierowców samochodów.

Motocykliści przejechali przez Będzin, a metą był parking centrum handlowego w Sosnowcu, gdzie odbyła się symulacja wypadku

-Chodzi o to, żeby pokazać, że nie boimy się, bo motocyklista pod tym kaskiem może żyć. Mało tego, kiedy i po co zdjąć kask. Od razu informuję, że zdejmujemy tylko wtedy, kiedy motocyklista nie oddycha. W innym przypadku zabezpieczamy go i czekamy na pomoc. Nie szamy i tylko monitorujemy czy oddycha. To jest właśnie informacja dla ludzi z zewnątrz, zwłaszcza dla kierowców samochodów – mówi Ewa Ryłko, Stowarzyszenie Motocyklowe „Dawcy śmiechu”.

Parada motocykli przejechała w niedzielę przez Katowicach. Ale maszyny!

Motocykliści coraz częściej uczestniczą w wydarzeniach takich jak to zorganizowane przez Dawców Uśmiechu, bo cały czas nie wszyscy wiedzą jak się zachować na drodze.

Parada motocykli przejechała w niedzielę przez Katowicach. Ale maszyny!

-Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Przede wszystkim tutaj apel do młodych motocyklistów, którzy kupują dopiero pierwsze maszyny. Nie chodzi o to, żeby wyjechać, odkręcić do odcięcia, zbliża się zakręt – później jest panika. Przede wszystkim zacząć od mniejszych motocykli. Dobrze jest pojeździć w grupie, szkolić się i podpatrywać wiedzę u innych doświadczonych motocyklistów – mówi asp. Mariusz Chrząstek, KMP Sosnowiec.

Wydarzenie było jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem motocyklowego sezonu w Sosnowcu. Impreza odbywa się od 2010 roku.

Parada motocykli przejechała przez 3 miasta. Ponad 100 maszyn wyruszyło z Katowic

(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close