RegionWiadomość dniaZdrowie

Dziecięca okulistyka w Katowicach jak nowa. Zaprojektowana nie tylko z myślą o dzieciach

Pobyt z małym dzieckiem w szpitalu – bez względu na długość, do najprzyjemniejszych nie należy. W Katowicach ma teraz być inaczej. Nowe wnętrza oddziału okulistyki dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach zaprojektowano bowiem z myślą tak o dzieciach jak i ich rodzicach.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Ciężko, ale tu jest dobrze. Jesteśmy już może z siódmy raz. Pierwszy raz byliśmy jak miał trzy miesiące. Wtedy zaćmę mu operowali na jedno oko, na drugie później a teraz już jesteśmy jak dwa latka skończył – na wszczepy przyjechaliśmy, na wszczep soczewki. Generalnie dobrze tutaj, dobry oddział, dobra opieka. U nas w Toruniu polecają, mówią że ten oddział tutaj w Katowicach jest najlepszy – mówi Ewelina Rostkowska, mama Tymka.

Koncert „Dzień Babci i Dziadka z Telewizją TVS”! Już 25 stycznia w Zabrzu

Teraz oddział okulistyki dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach ma dodatkowy atut. Właśnie zakończyła się modernizacja. Nowe wnętrza zostały stworzone z myślą o najmłodszych i nie tylko.

-Oddział jest naprawdę nowocześnie zorganizowany, dobrze wyposażony, będzie ulga dla naszych pacjentów ale dla ich rodzin również, bo wreszcie zapewniamy warunki dalece lepsze, takie jak powinny być w XXI wieku również dla rodziców dzieci, które korzystają z naszych zabiegów czy są u nas hospitalizowane – mówi Tomasz Kajor, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego SUM w Katowicach.

 

W ramach modernizacji powstał w pełni wyposażony oddział łóżkowy. Nowoczesny wygląd i funkcjonalność zyskała także sala operacyjna, pomieszczenia przygotowania pacjenta i lekarzy oraz sala nadzoru poznieczuleniowego.

-Wszystko, co tutaj się znajduje na przykład jest zmywalne, może podlegać dezynfekcji – łącznie ze ścianami i sufitem. To, co trzeba było zrobić, co nam narzucały przepisy zostało zrobione. Ładne łazienki, szafeczki, tak żeby rzeczywiście, gdy pacjent wychodzi do domu my robimy generalne porządki i możemy przyjąć na to miejsce następnych pacjentów – mówi Erita Filipek, kierownik Kliniki Okulistyki Dziecięcej Katedry Okulistyki SUM.

Specjaliści nie mają wątpliwości, że nowe warunki znacznie poprawią komfort pacjentów.

-Przede wszystkim jest możliwość, żeby razem z dziećmi mogli przebywać rodzice. To jest bardzo istotne dla leczenia, dla psychiki zarówno dziecka jak i rodziców. Ale również te warunki tutaj umożliwiają działalność na przykład chirurgii jednego dnia, na pewno zwiększy się liczba wykonywanych zabiegów chociaż można powiedzieć, że na pewno jest to ośrodek wiodący, bo jeżeli prawie 1700 było hospitalizacji w zeszłym roku a około 70% było wykonanych zabiegów to jest to ogromna liczba pacjentów – mówi prof. Edward Wylęgała, konsultant wojewódzki w dziedzinie okulistyki.

POMÓŻCIE MAŁEJ JULCE! Operacja może uratować aniołkowi życie! Serwis SILESIA FLESZ od poniedziałku do piątku o 16.00, 17.45, 20.00 i o 23.00 w TVS!

By było ich więcej i a pacjenci mogli leczyć się w komfortowych jak na szpital warunkach wydano blisko 6,5 mln zł.

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima stulecia w Polsce? Kiedy nadejdzie zima? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY, ZIMA 2019]

Mamy to! Wiktoria Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior 2019!

Policjanci spalili narkotyki. Z dymem poszło 77 kilogramów marihuany, amfetaminy i dopalaczy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close