RegionWiadomość dnia

Dzienny Dom Pobytu w Chorzowie zbiera środki na funkcjonowanie. Specjalny kiermasz na Stawowej w Katowicach

Marysia ma 22 lata. Funkcjonuje jak 3 latek. Gdyby nie ośrodek – nie miałaby szans na poznanie innych ludzi i życie poza domem.

 

 

Przyzwyczailiśmy Was do treści pełnych humoru. Tym razem ostatnie wydarzenia nam na to nie pozwalają. ZOBACZCIE co stało się w ostatnim tygodniu oraz to, co powinien wiedzieć każdy mieszkaniec naszego regionu.

TOP 5 SILESIA FLESZ

 

-Marysię trzeba kąpać, Marysię trzeba umyć, Marysię trzeba uczesać, Marysi trzeba podpaskę zmienić, Marysi trzeba każdy posiłek przygotować i zrobić herbatę, pójść z nią do toalety. No, po prostu ja jestem na okrągło przy niej. Jeżeli jest w domu. -A jeśli jest w ośrodku? – No, to wtedy ma tam dobrą opiekę – mówi Mariola Piętak, mama 22-letniej Marysi.

Co roku na ul. Stawowej w Katowicach odbywa się kiermasz na rzecz Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie. Jest tez wspólne kolędowanie. (Efekt jak coś tam śpiewają czy grają ) Dobra opieka nad niepełnosprawnymi dorosłymi jest możliwa dzięki profesjonalnej załodze Domu Opieki.

Jednak potrzeby są duże. O czym wie coraz więcej osób. I coraz więcej postanawia przeznaczyć pieniądze na pomoc. -Z tego, co wiem, są w trudnej sytuacji finansowej. Brakuje im środków czystości jedzenie i różnych takich podstawowych artykułów. I właśnie z tego powodu – mówi Bartłomiej Sieniak, darczyńca.

Dzienny Dom Pobytu w Chorzowie zbiera środki na funkcjonowanie. Specjalny kiermasz na Stawowej w Katowicach
Dzienny Dom Pobytu w Chorzowie zbiera środki na funkcjonowanie. Specjalny kiermasz na Stawowej w Katowicach

Ze zbiórki w centrum Katowic rodzice są bardzo zadowoleni. Jednak warunki w ośrodku dla doroślaków – jak sami ich nazywają – mogą być jeszcze lepsze. – Musimy zakupić klimatyzację. Latem w salach było piekło, naprawdę piekło. Mimo że personel ośrodka robi wszystko, naprawdę wszystko, żeby naszym pensjonariuszom było tam dobrze, żeby było fajnie. Ale oni nie są bogami, wiatraczkami również nie. To są takie najważniejsze potrzeby: środki czystości, klimatyzacja, remont – mówi Aleksandra Chromi, współorganizatorka zbiórki.

Dom Pobytu Dziennego zbiórkę prowadził nie tylko na ul. Stawowej. Pomóc może każdy i to w każdym momencie.

Nr konta 25 1050 1243 1000 0023 3494 4515 (z dopiskiem OW – DDP)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close