RegionWiadomość dnia

Dzisiaj nikt nie może być sam! Odwiedziliśmy największe wigilie dla potrzebujących i samotnych w regionie [WIDEO]

Do tradycyjnie zastawionego stołu usiądzie dziś każdy – także osoby potrzebujące. Z myślą o nich przygotowano specjalne wigilie. W tyskiej Andromedzie taka wigilia odbyła się już po raz czwarty i każdy, kto wziął w niej udział nie ma wątpliwości, że w tak wyjątkowym dniu jest to najlepszy prezent.

 

Przyzwyczailiśmy Was do treści pełnych humoru. Tym razem ostatnie wydarzenia nam na to nie pozwalają. ZOBACZCIE co stało się w ostatnim tygodniu oraz to, co powinien wiedzieć każdy mieszkaniec naszego regionu.

TOP 5 SILESIA FLESZ

 

-Mieszkam pomiędzy tymi co lubią sobie popić. Ja jestem niepijąca. No i co mam zrobić? O kulach chodzę, jestem kaleką bez jednej nerki, mam zastawkę zamkniętą. Leczę się…Wychodzą na leki pieniądze. I bardzo bym chciała żeby jak najwięcej tutaj ludzi przychodziło i gościło – mówi Grażyna, mieszkanka Tychów.

-To jednak dużo osób jest samotnych, które potrzebują pomocy bezdomni, schorowani, czy samotni – dla każdej z tych osób znalazło się dziś miejsce przy wigilijnym stole – mówi Lusia, mieszkanka Tychów.

-Głównym zamysłem było to, żeby to się odbywało w samą wigilię. Zawsze miałem takie marzenie żeby to zrealizować, bo są organizowane różne wigilie wcześniej. One często są dużo większe, i tak dalej. Z racji tego, że to się odbywa w samą wigilię nie możemy sobie pozwolić na taką ilość jeśli chodzi o organizację, bo robimy to sami. Ale w ten dzień wyjątkowy to jest najlepsze żeby się spotkać i najważniejsze że nie jest to inny dzień w tygodniu a właśnie ta wigilia – mówi Paweł Kwiecień, bar mleczny Andromeda w Tychach.

Dzisiaj nikt nie może być sam! Odwiedziliśmy największe wigilie dla potrzebujących i samotnych w regionie
Dzisiaj nikt nie może być sam! Odwiedziliśmy największe wigilie dla potrzebujących i samotnych w regionie

Pomagać można nie tylko od święta. 26 grudnia ruszy kolejna edycja akcji „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”. Organizatorzy namawiają do przekazania wolontariuszom jedzenia bądź samodzielnego dostarczenia go do jadłodajni. Jednym z punktów, do których trafią produkty będzie Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne w Katowicach.

-Jak doskonale wiemy tego jedzenia zawsze bardzo dużo zostaje u każdego z nas po świętach. My zachęcamy żeby to odpowiednio przygotować, zapakować, przywieźć i na pewno osoby potrzebujące skorzystają z tego. Oczywiście pamiętamy o pewnych zasadach – nie mogą to być rzeczy, które nie wytrzymają jednego czy dwóch dni, muszą to być rzeczy świeże. Wtedy jesteśmy w stanie bardzo fajnie to rozdysponować osobom potrzebującym – mówi Dawid Brehmer, Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne.

 

Szczegóły dotyczące akcji dostępne są pod adresem www.podzielmysie.pl.
(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close