KrajRegion

Dziś oficjalne otwarcie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym

W czwartek, 29 października, na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie kończy się budowa szpitala tymczasowego dla zakażonych koronawirusem, odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

h4>

Na początku października dostępnych było ok. 10 tys. łóżek covidowych. Obecnie jest ich 23 tys. – Zajętych łóżek jest 14 tys. To oznacza, że cały czas przybywa pacjentów, którzy leżą na łóżkach w szpitalach w całej Polsce – zauważył szef rządu.

O uruchomieniu oddziału szpitala MSWiA na ul. Wołowskiej w Warszawie poinformował Michał Dworczyk. Docelowo będzie to 1200 łóżek. W pierwszym etapie, który właśnie się dzisiaj kończy uruchomiamy 300 łóżek. Za tydzień będzie to 500 łóżek– mówił. 100 łóżek będzie łóżkami dla pacjentów z intensywnej terapii.

Za pośrednictwem szpitalnarodowy.pl zgłosiło się 3000 osób. Oczywiście część osób na pewno nie będzie mogła tu pracować, bo zgłosiły się wolontariusze, ale zgłosiło się również bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszu. Dziękujemy, bo to dowód solidarności – mówił Dworczyk.

Przypomnijmy, że dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 156 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 301 chorych na Covid-19.

Rząd zrezygnował z pomysłu wprowadzenia od najbliższej soboty pełnego lockdownu, czyli zamknięcia gospodarki.

Uznano, że w tej chwili próba zamknięcia społeczeństwa w domach raczej by się nie powiodła, bo protestujący nie posłuchaliby zakazu wychodzenia z domów. Zamknięcie części sklepów, pełne zamknięcie żłobków, przedszkoli i szkół oraz zakaz wychodzenia z domów uderzyłyby w gospodarkę, a wielu Polaków wpędziły w długi.

ie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe. Ale żeby to osiągnąć potrzebne są  zasady dyscypliny, o której mówimy: zachowanie dystansu, maseczki, higiena, warunki sanitarne. Jednocześnie zaznaczył, że państwo przygotowuje się na bardzo niedobry scenariusz. Państwo robi wszystko, żeby móc leczyć Polaków, żeby móc leczyć obywateli. Ograniczmy kontakty tak szybko jak jest to możliwe, żeby jak najmniej zakażonych trafiało do tego szpitala – powiedział Morawiecki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close