Region

Dziś ruszył Metrobilet. Co to takiego i jak działa? [WIDEO]

Podróżowanie po metropolii od dziś staje się łatwiejsze. W sprzedaży pojawił się metrobilet. Chociaż nie wszyscy jeszcze wiedzą co to jest…

Śląskie: Borelioza atakuje! Przestrzegamy, to bardzo groźna choroba!

Czym jest metrobilet?
– Nie wiem… Bilet na metro? Nie, nie wiem. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałammówi Sandra, podróżująca pociągiem.

O metrze można jedynie pomarzyć. Na razie metrobilet pozwala na korzystanie z komunikacji miejskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego oraz pociągów Kolei Śląskich. To autobusy, tramwaje, trolejbusy i pociągi.

Wydaje mi się, że osobom które często podróżują na pewno ułatwi to sytuacjęmówi Magdalena Ćwiąkała, podróżująca pociągiem.

Metrobilet od dziś dostępny jest we wszystkich kanałach dystrybucyjnych ZTM. Żeby go kupić, trzeba jednak wyrobić spersonalizowaną kartę ŚKUP.

Metrobilet ma trzy ceny, w zależności od obszaru, na którym chce się podróżować. Najtańszy kosztuje 119 zł i upoważnia do jazdy tylko po Katowicach. Za 179 zł miesięcznie można podróżować wszystkimi środkami komunikacji ZTM oraz jedną wybraną linią Kolei Śląskich. Jazda wszystkimi pociągami po całej metropolii kosztuje 229 zł.

To jest jedno z naszych działań , jeden z kroków które podejmujemy przy budowie koncepcji kolei metropolitalnej. Są to działania, które jesteśmy w stanie podejmować na już, na teraz a naszym celem, priorytetem jest odbudowanie znaczenia kolei w naszym regioniemówi Kamila Rożnowska, rzecznik prasowy Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia.

Bilety dostępne są w wariancie normalnym i ze zniżką studencką.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close