KrajRegion

Dzisiaj obchodzimy setną rocznicę wydarzenia, które zostało uznane za „18. przełomową bitwę w historii świata”

Karty historii naszego kraju pełne są walk, bitew i krwi naszych przodków. Jedne kończyły się bolesnymi porażkami, inne – wielkim triumfem. Tak było w przypadku Bitwy Warszawskiej. Dzisiaj obchodzimy setną rocznicę wydarzenia, które zostało uznane za „18. przełomową bitwę w historii świata”. – To wielkie święto i piękna rocznica, pamiętajmy o naszych bohaterach, bądźmy dumni z naszej historii – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Nie ma wątpliwości, że wielkie zwycięstwo, którego rocznicę dzisiaj obchodzimy, było momentem przełomowym dla losów odrodzonej Polski. Oddziały Wojska Polskiego zatrzymały i pokonały Armię Czerwoną, uratowały Europę przed radziecką ofensywą.

Pamiętajmy o naszych bohaterach

– Bitwa Warszawska uznana została „18. przełomową bitwą w historii świata”, jest jednym z największych zwycięstw w dziejach naszego kraju. Przypadająca dzisiaj rocznica to wielkie święto wszystkich Polaków. Bądźmy wdzięczni i dumni, świętujmy i pamiętajmy o naszych bohaterach – na czele z marszałkiem Józefem Piłsudskim, ale też wszystkich tych, którzy choć nie zawsze znani z nazwisk, przyczynili się do tego wielkiego zwycięstwa – apeluje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Niecodzienne obchody

Z powodu pandemii koronawirusa obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej wyglądają inaczej, niż moglibyśmy to sobie wyobrażać w normlanych okolicznościach. Część wydarzeń odbędzie się bez udziału publiczności lub ze znacznym jej ograniczeniem, część odbędzie się online.

Pod wspólnych hasłem i hashtagiem #Wiktoria1920 czeka nas m.in. otwarcie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, wielkie widowisko multimedialne na stadionie PGE Narodowym, premiera filmu VR pt. „Wiktoria 1920”, a także narodowe dokumentowanie pamiątek Cudu nad Wisłą.

 

źr. MRPiPS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close