RegionWiadomość dnia

Dziwne bohomazy, smród uryny zamiast artystycznej instalacji. TO zostało z muzycznego tunelu w Katowicach [WIDEO]

Muzyczny tunel w Katowicach nie grał, ale przykuwał uwagę przechodniów. Bardzo okazale wyglądał ponad rok temu, ale teraz wyglądem odstrasza. Instalacja zrobiona z rurek zniknęła już jakiś czas temu. Zostały napisy. Niektóre są wulgarne, inne bardzo dziwne.

 

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

-Podoba mi się szczególnie jak grają tutaj grajkowie i chcą sobie zarobić jakiś grosz. Przynajmniej uczciwie zarabiają i ładnie grają nie raz. -A ozdoby w postaci napisów? -No, te akurat nie. Bez przesady. Jak są jakieś tam fajne graffiti, to nie ma sprawy. To, to są bohomazy- mówi Lidia, mieszkanka Tychów.

Muzyczny tunel w Katowicach nie grał, ale przykuwał uwagę przechodniów. Bardzo okazale wyglądał ponad rok temu, ale teraz wyglądem odstrasza
Muzyczny tunel w Katowicach nie grał, ale przykuwał uwagę przechodniów. Bardzo okazale wyglądał ponad rok temu, ale teraz wyglądem odstrasza

Napisy pojawiły się, bo autorzy instalacji chcieli, żeby każdy mógł artystycznie się wyżyć. Jednak niektórym bardziej podobała się pierwotna wersja. -Ciemno jest trochę. Mógłby być jaśniejszy i poprzednia instalacja z tymi białymi, dziwnymi rzeczami zwisającymi z sufitu mi się podobała – mówi Kamila, mieszkanka Katowic.

Teraz nie ma rurek, a jeszcze w tym roku nie będzie też napisów. –W styczniu tego roku tunel miał wrócić do Polskich Linii Kolejowych. Jednak członkowie fundacji nie pojawili się na spotkaniu. W związku z tym w tym momencie ustalany jest nowy termin spotkania, w trakcie którego tunel zostanie przekazany Polskim Liniom Kolejowym. Ważne jest, że tunel ma zostać doprowadzony do stanu sprzed przekazania – mówi Katarzyna Nowacka, PKP PLK.

 

Twórcy tunelu już w większości instalację usunęli, więc jeszcze w tym roku PKP PLK zamierza wyrównać i odmalować ściany. Muzyczny tunel kosztował ok. 24 tys. zł. Inicjatywę sfinansowało miasto.

(Łukasz Kądziołka)

Dziwne bohomazy, smród uryny zamiast artystycznej instalacji. TO zostało z muzycznego tunelu w Katowicach
Dziwne bohomazy, smród uryny zamiast artystycznej instalacji. TO zostało z muzycznego tunelu w Katowicach
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close