RegionWiadomość dnia

„Ej, pojedźmy w Beskidy!” – stwierdziło tysiące mieszkańców Śląska. I pojechali [WIDEO]

Piękna, wiosenna pogoda zwabiła turystów w Beskidy. Mimo zamkniętych hoteli, czy restauracji serwujących posiłki tylko na wynos, turystów w Wiśle i ościennych miejscowościach nie zabrakło. Jedni wybrali górskie wycieczki, inni spacery w centrum miasta.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


– Pospacerować sobie tak wzdłuż parku, wzdłuż Wisły – mówi Paweł, mieszkaniec Żywca. –Często przyjeżdżam jak tylko mam okazję. Do Wisły, albo do Ustronia to są takie piękne miejsca na relaks czy na wypoczynek mówi Piotr, mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego.

Jednak taki ruch turystyczny to nie ten, który miejscowi obserwowali jeszcze dwa lata temu, gdy nikt o epidemii COVID-19 nie słyszał ani słowa. Aktualne obostrzenia i restrykcje mocno odbijają się na lokalnych biznesach.

– Nie dzieje się nic, utargowaliśmy dzisiaj może z 60 złotych – mówi nam pan Bogdan, lokalny sprzedawca. – Jak jesteśmy zamknięci od 24 października to niedobrze jest – dodaje pan Roman, sprzedawca.

Najazd turystów na Beskidy! Restauracje pozamykane, ale szlaki otwarte i jest pogoda
Najazd turystów na Beskidy! Restauracje pozamykane, ale szlaki otwarte i jest pogoda

No i póki co na szybkie otwarcie się nie zapowiada, bo Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o kolejnych ponad 21 tys. potwierdzonych zakażeń SARS-COV2, z czego najwięcej odnotowano na Śląsku. Mimo niechęci do restrykcji na normalność przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

-Teraz jem jak przestępca tego loda. To wszystkim przeszkadza, że nie można wejść do kawiarni, napić się kawy, nie mówiąc o zjedzeniu czegoś. Jedliśmy wczoraj gofry na ławeczce, też jak przestępcy, nie?mówi Grażyna, mieszkanka Tychów.

– No jest ograniczenie, no bo nigdzie się nie siądzie taka jest prawda tylko na ławeczkach, wszystko na wynos. Ale ogólnie jest miło – mówi Małgorzata, mieszkanka Jastrzębia Zdroju.

Przed późnym powrotem z Beskidów w kierunku Katowic, Gliwic czy Częstochowy warto sprawdzić alternatywne drogi, bo te najczęściej uczęszczane mogą się korkować.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Miasta na Śląsku przygotowują Punkty Szczepień Masowych. Będzie ich sporo [WIDEO]

Chciał rozdziewiczyć dziecko w samochodzie. W Mysłowicach wpadł 48-letni pedofil. Złapała go WATAHA z Sosnowca [WIDEO]

WIELKI wyciek danych na Facebooku! Policja ostrzega!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close