RegionWiadomość dnia

Endokrynologia w Piekarach Śląskich do likwidacji? Władze miasta wyjaśniają

Zgodnie z nowymi zasadami, jakie wprowadził rząd, oddziały specjalistyczne nie będą funkcjonować w szpitalach miejskich. Jak więc będzie z piekarską endokrynologią?

Szpital Miejski w Piekarach Śląskich nie otrzyma pieniędzy na funkcjonowanie oddziału endokrynologii. Wszystko przez zmiany wprowadzone przez rząd.

Oddział dysponujący 14 łóżkami specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń z zakresu endokrynologii. Posiada akredytację na prowadzenie szkoleń specjalizacyjnych z endokrynologii oraz staży kierunkowych w dziedzinie endokrynologii w ramach innych specjalizacji – czytamy na blogu Krzysztofa Turzańskiego, zastępcy prezydenta Piekar Śląskich. Kierownik oddziału jest prof dr hab n med. Barbara Zubelewicz-Szkodzińska, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista endokrynolog, specjalista zdrowia publicznego.

Endokrynologia zajmuje się zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego (zaburzenia wydzielania hormonów), np. przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.

– To bardzo dobry oddział, cieszący się świetną opinią wśród pacjentów, a biorąc pod uwagę jakie kolejki ustawiają się do specjalistów – także potrzebny w Piekarach Śląskich. Dlatego przygotowujemy program zdrowotny, z którego jako miasto sfinansujemy bezpłatną opiekę dla mieszkańców naszego miasta – tłumaczy prezydent Sława Umińska-Duraj.

 

Dla Piekar Śląskich utrzymanie oddziału endokrynologii jest bardzo ważne. Najbliższe takie oddziały znajdują się w Katowicach i Rybniku.

Pacjenci z Piekar Ślaskich będą obsługiwani bezpłatnie. Spółka PCM zastanawia się natomiast nad możliwością świadczenia usług płatnych dla zainteresowanych osób spoza naszego miasta. Podsumowując jednym zdaniem: nie likwidujemy endokrynologii – czytamy na blogu Krzysztofa Turzańskiego, zastępcy prezydenta Piekar Śląskich.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close