RegionWiadomość dnia

Energia czy ołów na wagę złota? Szajka kradnąca akumulatory rozbita [ZDJĘCIA]

Przychodzicie rano do samochodu, a tu ani centralny nie chce działać, ani samochód odpalać. Okazuje się wtedy, że to nie awaria, a nocna wizyta szajki złodziei akumulatorów. Ta, rozbita właśnie przez Policję działała bardzo efektywnie – w krótkim czasie ukradła akumulatory z samochodów warte około 30 tysięcy złotych.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, najpierw ustalili tożsamość, a następnie zatrzymali 4 podejrzanych o liczne kradzieże akumulatorów. Do zdarzeń dochodziło w okresie od października do grudnia ubiegłego roku. Szajka złodziei trudniła się nielegalnym procederem na terenie Białegostoku oraz powiatu białostockiego. Z kilkunastu zaparkowanych pojazdów zniknęły akumulatory. Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych wyniosła blisko 30 tysięcy złotych. Dzięki wnikliwej analizie zgromadzonego materiału dowodowego mundurowi ustalili tożsamość podejrzanych.

Spędzali kierowcom sen z powiek, nakradli akumulatorów za kilkadziesiąt tysięcy! (fot.policja)
Spędzali kierowcom sen z powiek, nakradli akumulatorów za kilkadziesiąt tysięcy! (fot.policja)

Do dwóch pierwszych zatrzymań doszło jeszcze w poniedziałek. W trakcie przeszukania domu, u jednego z mężczyzn, mundurowi znaleźli 11 gramów suszu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Już następnego dnia, w ręce kryminalnych wpadło dwóch kolejnych podejrzanych.

Wszyscy zostali zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu białostockiego. Trzech 18-latków i jeden 30-latek. Wszyscy usłyszeli już liczne zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i usiłowania tych przestępstw. Jeden z 18-latków dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Decyzją sądu 3 mężczyzn trafiło na 3 miesiące do aresztu.

Zgodnie z Kodeksem karnym kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

źródło: KWP w Białymstoku
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Znowu brakuje na Śląsku osocza ozdrowieńców!

Śnieg nadciąga do Polski! Temperatury nadal dodatnie. Sprawdź prognozę pogody

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close