AlarmRegionWiadomość dnia

Epidemia koronawirusa: 8 przypadek na Śląsku to pierwsze dziecko chore na koronawirusa!

Jest ósmy przypadek zarażenia koronawirusem w województwie śląskim i zarazem 27 w całej Polsce. To dziecko, które trafiło do cieszyńskiego szpitala w stanie dobrym, nie wykazującym żadnych objawów chorobowych. Dziecko jest związane z zakażonymi osobami, które we wtorek trafiły do tego samego szpitala.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Stan siedmiu zarażonych osób jest dobry. Ósma osoba przebywająca w szpitalu w Raciborzu jest w stanie poważnym – wymaga dodatkowego wsparcia sprzętowego.

 

-Mamy otwarte granice w związku z tym musimy się liczyć z tym, że liczba tych potwierdzeń może wzrastać. Zresztą mówi to zarówno premier jak i minister zdrowia. No i robimy wszystko, żeby zapobiegać. Dzisiaj bardzo ważne decyzje ze strony pana premiera, stąd też chcą tutaj się dzisiaj z państwem spotkać i powiedzieć jak to wygląda w województwie. Rzeczywiście mamy dwie granice – granicę z republiką Czeską oraz republiką Słowacką. W dniu dzisiejszym do godziny 20.00 będzie postawionych kolejnych pięć posterunków sanitarnych na wszystkich zjazdach, gdzie będzie przejazd transportu zbiorowego – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

 

Obecnie 35 szpitali postawionych jest w stan podwyższonej gotowości. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj (11.03) zostanie dołączony do tego jeden dodatkowy szpital. W tej chwili w województwie śląskim ponad nadzorem sanepidu jest niecały tysiąc osób, ponad 100 osób objętych jest kwarantanną domową, a 12 osób jest hospitalizowanych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Zamknięte szkoły, uczelnie, kina, 7 przypadków koronawirusa w regionie [RAPORT KORONAWIRUS 10.03.2020]

Śląskie: Teatry, kina, stadiony. Wszystko się zamyka przez epidemię koronawirusa!

Śląskie: Milion złotych w dziupli! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close