KrajRegion

Epidemia koronawirusa: Policja musi ograniczyć kontrole trzeźwości

Kontrole trzeźwości kierowców mogą zostać ograniczone, a wszystko przez koronawirusa. Policja używa nowoczesnego narzędzia do badania trzeźwości, które nie wymaga używania ustnika, a to może sprzyjać rozprzestrzenianiu się wirusa z Chin.

 

 

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Jak podaje tvn24.pl,  zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim przekazał pisemne polecenie, z którego wynika, że badanie trzeźwości zostaje całkowicie zawieszone.

W zacytowanym przez tvn24 piśmie czytamy, że inspektor poleca do odwołania zawiesić prowadzenie masowych badań trzeźwości kierujących pojazdami.

W przypadku podejrzenia, że kierowca prowadzi pojazd po spożyciu alkoholu, policjanci będą badać trzeźwość za pomocą urządzeń wyposażonych w ustniki, które po każdym badaniu są wymieniane.

Aby zminimalizować ryzyko narażenia na biologiczny czynnik chorobotwórczy, policjanci nie będą używać urządzeń bezustnikowych podczas akcji zbiorowych, badając trzeźwość kierowców jeden po drugim.

Źródło: tvn24.pl, gazetalubuska.pl, pomorska.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus nas nie wykończy. Wykończy nas czekanie na wynik. WSTRZĄSAJĄCE WIDEO podbija internet

Kościół ostrzega przed koronawirusem! Komunia święta do ręki i niekorzystanie z wody święconej

Śląskie: ponad 23 tysiące przypadków zachorowań na grypę w tydzień

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close